24 nejlepších rad a tipů pro zdravé hubnutí! Vyzkoušejte a sami uvidíte!

Snižování hmotnosti je obtížný proces. Ztráta hmotnosti a pak udržení váhy je ještě obtížnější, ale nemusíte ztrácet naději. Mnoho studií ukazuje, že možnost zhubnutí natrvalo není jen pouhým mýtem.

Pokuste se dodržovat těchto 24 základních tipů, které se týkají stravy, sportu, zdravého životního stylu a jednoho z nejdůležitějších aspektů, které je třeba zvážit, když chcete provést změnu, morálky! Vyzkoušejte a těšte se z výsledků!

 1. Důraz klaďte na kvalitu potravin, které konzumujete, a také na počítání kalorií. Dokud nedosáhnete poměru 80-90 % nezpracovaných potravin ve vaší stravě, snížení kalorií je kontraindikováno.
 2. Snažte se jíst zeleninu při každém jídle.
 3. Vyberte si počet chodů, které zapadají do vašeho denního rozvrhu. Pokud máte čas, jezte 5 krát, pokud ne, pouze 3 krát.
 4. Hlídejte si velikost porcí. Příliš velkými porcemi většina lidí ohrožuje své výsledky.
 5. Jezte denně maso, mléčné výrobky, vejce, ovoce, zeleninu, ořechy a semena.
 6. Nevynechávejte své oblíbené potraviny, pouze upravte množství.
 7. Voda by měla představovat 90 % tekutin, které denně pijete. Vyřaďte sycené šťávy.
 8. Prozkoumejte svůj vztah k jídlu. Najděte způsob, jak se zbavit emocionálního hladu. Jídlo vám pomáhá žít, není to emocionální obvaz.
 9. Vyberte si fyzická cvičení, která vás baví. Dávejte si pozor, abyste se nedostali do pasti, která vás nutí dělat cvičení, která se vám nelíbí, protože nakonec budete pouze odrazovat sami sebe a chodit do posilovny více a více zřídka nebo to dokonce zcela vzdáte.
 10. Trénujte ve správné intenzitě. Pokud nemáte potíže s dýcháním nebo necítíte, že jste mimo své pohodlí, pravděpodobně nebudete trénovat dostatečně intenzivně.
 11. Najděte způsob, jak zintenzivnit cvičení, které provádíte. Získání svalové hmoty činí proces hubnutí desetkrát jednodušší.
 12. Využijte složitých cvičení ve vašem tréninkovém programu. Čím více svalů používáte, tím více kalorií spálíte.
 13. Mějte na paměti, že úbytek hmotnosti je vedlejším účinkem zdravého životního stylu. Žijte a jezte zdravě a zbytek přijde sám!
 14. Udělejte ve svém životě malé změny. Vyberte si 1 až 2 zdravé návyky, které byste chtěli každý týden přijmout a dodržujte tuto strategii, dokud si nevytvoříte zdravý životní styl.
 15. Nezapomeňte spát 7 až 8 hodin za noc, abyste se budili odpočatí. Kvalita a trvání spánku ovlivňují schopnost těla spalovat tuk. Další výhodou klidného spánku je, že lidské tělo v něm spotřebovává kalorie.
 16. Nevzdávejte se kvůli dlouhému a únavnému procesu. Jak čas plyne, začnete vnímat toto úsilí jako životní styl, který vám přinese jen výhody. Zkuste vidět velký obrázek!
 17. Snažte se hodit mezi 0,5 – 1 kg týdně. Čím menší počet, tím větší šance na úspěch v dlouhodobém horizontu.
 18. Neztrácejte motivaci, pokud přiberete na začátku programu hubnutí. Vnitrobuněčná retence vody může způsobit více kilo na váze, kdy ve skutečnosti hubnete tuk.
 19. Nezaměřujte se na váhu. Kupte si lepší diagnostickou váhu, která měří poměr svalové hmoty a tuku.
 20. Buďte trpěliví! Setkáte se s časy, kdy vaše váha stagnuje týdny. Najděte si svou úlevu ve skutečnosti, že se vaše tělo neustále mění, i když si toho nevšimnete.
 21. Obklopte se lidmi, kteří mají stejné cíle jako vy nebo lidmi, kteří vás podporují. Blokujte zlomyslné komentáře a kritiku.
 22. Nesrovnávejte se s jinými lidmi, kteří ve velmi krátkém čase shodili velký počet kil. Tato cesta je osobní. Snažte se do toho dát vše, co můžete a nic víc.
 23. Nebojte se, že neuspějete. Všichni to čas od času děláme. Pomocí těchto tipů se můžete poučit a jít dál.
 24. V neposlední řadě se usmívejte! Můžete snadno zhubnout. Jediná věc, která vás drží na místě, jsou vaše myšlenky. Změňte své myšlení a změníte cokoli!

zdroj: kilocalorii.ro