3 pozice z jógy pro uklidnění migrény a celkové nevolnosti!

Každý, kdo trpí nebo trpěl migrénami, ví, jak intenzivní a vysilující je bolest, která ji charakterizuje. Nevolnost, slabost, citlivost na světlo a zvuk jsou dalšími příznaky, které mohou migrény doprovázet.

Jako doplněk k řádnému lékařskému ošetření může být jóga užitečným nástrojem pro udržení přiměřeného duševního a emocionálního stavu, minimalizaci bolesti a prevenci výskytu bolestí hlavy.

Jóga pomáhá uvolnit tělo, zmírňuje úzkost i bolest způsobenou migrénami. Zde jsou 3 pozice jógy, které vám mohou pomoci zmírnit migrény.

První pozice

Klekněte si na kolena a sedněte si na kotníky, paže si dejte zpět přes hlavu. Čelo musí spočívat na podlaze. Otočte hlavu ze strany na stranu a proveďte masáž vpředu.

Druhá pozice 

Tato poloha pomáhá uvolnit tělo a uvolnit napětí. Lehněte si na podložku, zavřete oči, mírně oddělte nohy od sebe, uvolněte paže od těla a při každém výdechu uvolněte všechny svaly obličeje a těla.

Třetí pozice

Jedná se o přední úsek na obou nohách. K tomu se předkloňte hrudníkem. Držte pozici při nádechu a výdechu a uvolněte hlavu a krk. Tato pozice uvolňuje a uvolňuje svalové napětí na krku a ramenou.

zdroj: rimedio-naturale.it