3 typy prken pro zúžení pasu, zpevnění břicha, nohou a hýždí s vaší hmotností

Prkno je jedním z nejúčinnějších izometrické cvičení zhubnout, štíhlého pasu a zpevnění svalů. Jelikož je to úplné cvičení, umožňuje nám pracovat různými svaly těla.

Tyto izometrické cvičení je typ cvičení, které vám umožní provést statické svalové kontrakce, to znamená, že bez pohybu. Tato cvičení nám umožňují pracovat s hmotností vlastního těla a dosahovat vynikajících výsledků.

Prkno je kompletní izometrické cvičení se zapojením břišních svalů, ale aktivuje prakticky všechny svalové skupiny v zádech, hýždích a nohou.

První cvičení 

Lehněte si bokem na podložku a váhu těla položte na spodní rameno a boční chodidlo. Zvedněte pánev, vytvořte přímku mezi kotníky, pánví a rameny a zatáhněte břišní svaly a glutety.

Znovu položte boky dolů, zastavte se a vraťte se do výchozí polohy. Proveďte 10 opakování na každé straně, držte pozici po dobu 5-10 sekund.

Druhé cvičení 

Lehněte si na bok, opřete se o lokty a chodidla. Zvedněte boky rovně od kotníků k ramenům. Trup udržujte stabilní stahováním svalů břicha.

Zvedněte horní nohu, aniž byste ohýbali koleno, a držte pozici po dobu 5 sekund. Poté se vraťte do výchozí polohy.

Proveďte 10 opakování na každé straně, držte pozici po dobu 5 sekund.

Třetí cvičení 

Položte ruce na podložku, narovnejte nohy zády rovně a položte váhu na prsty. Zvedněte jedno koleno a srovnejte ho s opačným loktem. Proveďte 10 opakování a poté se vraťte do výchozí polohy.

zdroj: rimedio-naturale.it