4 cvičení, která zpevní celé tělo: zadek, břicho, paže a stehna

Dnešní životní styl, který nás vede k tomu, abychom měli velmi málo volného času, ztěžuje provádění fyzické aktivity v praxi, i když je nezbytné těšit se z dobrého zdraví.

Fyzická aktivita je důležitá pro udržení kondice, zpevnění svalů a zlepšení nálady. Zůstat aktivní během týdne nabízí fyzické i duševní výhody. Ve skutečnosti tím, že děláme fyzickou aktivitu, naše tělo vylučuje endorfiny, které zlepšují náladu a stav mysli.

Níže navrhujeme 4 cvičení, která lze cvičit doma a pro která nejsou potřeba žádné speciální pomůcky. Trvá několik minut denně, než se těmto cvikům podaří zapojit téměř každý sval v těle.

Kliky na zemi. Počínaje polohou připomínající prkno opakovaně zvedejte tělo rukama, udržujte tělo v přímce, aby nedošlo ke zranění zad. Pokud jste začátečník a nemůžete dělat kliky, zkuste při zvedání těla položit kolena na zem. 

Dřep s rovnou paží. Známé cvičení, které lze posílit prodloužením paží při jeho provádění. Vždy držte záda rovně a nenaklánějte krk dozadu, aby nedošlo ke zranění. Toto cvičení nám umožňuje zpevnit nohy a hýždě. Proveďte 10 opakování.

Zvedání pánve. Toto cvičení je ideální pro trénink stehen, hýždí a břišních svalů. Důležité je, že při zvedání pánve se váha soustředí na chodidla a nikdy ne na krk. Proveďte 10 opakování.

Jízda na kole vleže. Lehněte si na podložku s mírně pokrčenými koleny a chodidly položenými na zemi. Zvedněte trup, abyste nosem přiblížili k levému kolenu, když natáhnete pravou nohu. Opakujte střídání nohou a proveďte 10 opakování, jako byste šlapali.

zdroj: rimedio-naturale.it