4 cvičení z pilates pro zhubnutí a vyrýsování břicha – stačí 20 minut denně!

Mít dobře definované břicho a boky rozhodně není snadné. Musíte zkontrolovat svou stravu a přijmout cvičební rutinu zaměřenou na tvarování všech svalů v břišní oblasti.

Níže navrhujeme některá cvičení Pilates, která jsou obzvláště užitečná při tréninku a rozvoji svalů břišní a bederní oblasti a jsou také velmi užitečná pro zlepšení rovnováhy a propojení mezi tělem a myslí.

První cvičení

Lehněte si na břicho a zvedněte nohy, abyste vytvořili úhel 90 stupňů. Ohněte jedno koleno a přiložte si ho k hrudi, poté jej narovnejte a prodlužte. Pokračujte v tomto pohybu střídáním nohou a mačkáním břišních svalů.

Druhé cvičení

Začíná to od stejné polohy jako v předchozím cvičení. Ohněte nohy položením nohou na podlahu. Zvedněte pánev co nejvíce a zaměřte sílu na hýždě. Po několika sekundách se pomalu vraťte do výchozí polohy.

Třetí cvičení

Klekněte si na kolena a položte ruce na zem. Zvedněte současně pravou ruku a levou nohu a snažte se je přinést do stejné výšky. Držte pozici několik sekund, poté se vraťte do výchozí polohy a opakujte střídavé strany.

Čtvrté cvičení

Toto je rozhodně nejoblíbenější cvičení na břicho (prkno). Lehněte si na břicho a položte dlaně na zem. Zvedněte tělo a položte celou váhu na ruce a prsty. Při cvičení má zásadní význam napnout břišní svaly a hýždě. Pokud je to možné, držte pozici po dobu 30 sekund nebo déle.

zdroj: rimedio-naturale.it