4 nejúčinnější cviky na pevná vnitřní stehna! Lze cvičit v pohodlí domova!

Moderní životní styl má negativní dopad na naši postavu, protože mnozí z nás mají sedavé zaměstnání. Jsme zvyklí trávit volný čas sledováním televize. Není tedy překvapující, že naše tělo postupně a progresivně hromadí tuky!

Obzvlášť otravný je tuk ve vnitřních stehnech – svaly, které se tam nacházejí, se zřídka používají v sedavé rutině a shazování těchto tuků je extrémně obtížné, dokonce i při cvičení a kardiu.

Sed proti zdi

Postavte se zády ke zdi a opřete se o ni zády v sedu. Nohy držte na šířku ramen a kolena mějte uvolněná, měla by svírat úhel 45°. Vydržte 30 sekund, proveďte 4 série po 10 opakováních.

Žabí skoky

Postavte se s nohama na šířku ramen a poté si dřepněte bez toho, aby se Vaše paty odlepily od země. Opřete se rukama o podlahu a držte záda rovně, dolní hýždě co nejblíže k podlaze. Z této pozice vyskočte nahoru, zatímco se současně otočte o 45 °. Neměli byste skákat vysoko, stačí, abyste odlepili nohy od podlahy. Proveďte 8 skoků k rotaci v jednom směru, poté udělejte dalších 8 skoků v opačném směru. Po krátkém odpočinku proveďte další 3 série.

Stlačování polštáře.

Posaďte se na stabilní židli (bez koleček). Vdechujte a stlačte mezi stehny polštář tak tvrdě, jako byste se snažili vytlačit náplň uvnitř. Během jedné minuty držte tuto pozici a snažte se dýchat co nejrovnoměrněji. Opakujte 3–4 krát.

Zvedání nohy

Položte se na bok a opřete se o spodní předloktí, hlava musí být v přímé linii s páteří. Překřižte nohy, vydechujte a jemně zdvihněte spodní nohu co nejvýš. Držte tuto pozici několik sekund a vraťte se do výchozí pozice. Proveďte 4 série 10 krát na každou nohu.

Pravidelné provedení těchto cvičení může posílit vaše svaly a vaše stehna budou krásně štíhlá.

zdroj: feelhealthylife.com