4 pozice z jógy pro správné trávéní a uvolnění celého těla

Miliony lidí po celém světě trpí syndromem dráždivého tračníku. Je to velmi bolestivý stav, který může být vysilující a chronický a který je způsoben hlavně stresem.

Zde jsou některé pozice jógy, které mohou zmírnit některé příznaky syndromu dráždivého tračníku. Jedná se o jednoduché pozice, které může procvičovat každý a které mohou pomoci uvolnit celé tělo.

První cvičení

Velmi užitečná pozice pro zmírnění příznaků tohoto stavu. Lehněte si na záda, objímejte kolena a přitahujte je k hrudi. Poté mírně oddělte nohy a chytněte je rukama. Udržujte nohy ohnuté, s chodidly těsně nad koleny. Uvolněte se a zhluboka dýchejte.

Druhé cvičení

Natáhněte pravou nohu, chodidlo držte na zemi, poté se ohněte na pravou stranu a pravou ruku položte na chodidlo. S nádechem zvedněte paži, vydechujte, když ji natahujete k noze. Zhluboka dýchejte a poté opakujte s druhou stranou.

Třetí cvičení

Roztáhněte nohy, otočte levou nohu ven a pravou nohu asi o 45 stupňů dovnitř. Při nádechu zvedněte ruce do výšky ramen a při výdechu otáčejte trupem a pánví doleva a ohýbejte trup směrem k zemi, dokud nebude vaše pravá ruka na zemi poblíž vnější strany levé nohy. Natáhneme druhé rameno v souladu s pravou rukou a otočíme hlavu ve směru zvednuté ruky. Obě nohy by měly být prodlouženy a stehna zpevněna, aby bylo možné cítit, že kolena trochu stoupají. Trup se musí zkroutit o 180 ° a musí být napnutý od kostrče po krční páteř.

Čtvrté cvičení

Zaujměte polohu v podřepu a pokud je poloha nepříjemná, zkuste ji podepřít (stoličkou nebo polštářem pod hýždě). Pokud jste měli krční stehy, trpíte hemoroidy, vulvovými křečovými žilami, výraznými křečovými žilami nebo bolestmi nohou, vyhněte se pozici. Dobrovolně stahujte a uvolňujte svaly pánevního dna. Pocit je jako, že musíte zadržet tok moči a hned poté se uvolnit.

zdroj: rimedio-naturale.it