5 skvělých cviků, které spalují břišní tuk a zmírňují bolest zad!

Abyste měli ploché břicho, nemusíte trávit celé dny v tělocvičně. Existují některá cílená cvičení, která nám pomáhají dosáhnout vynikajících výsledků tím, že jim věnujeme několik minut denně.

To je případ následujících cvičení pilates, která jsou zvláště účinná při tréninku břišních svalů. Tato cvičení pomáhají zpevnit celé tělo, zejména však břišní svaly a svaly dolní části zad, dokonce i ty hlubší.

První cvičení

Lehněte si na záda, zvedněte nohy na 90 stupňů, opřete se zády o podlahu a paže přitiskněte k bokům. Nadechněte se a při výdechu stahujte břišní svaly, zvedněte tělo a pohybujte rukama nahoru a nahoru stokrát. Nezapomeňte také stisknout svaly paží.

Druhé cvičení

Počínaje stejnou pozicí jako v předchozím cviku ohněte nohy a vytáhněte čtyřhlavý sval kolmo k podlaze. Nadechněte se a vydechněte, zatímco se zpevňují břišní svaly, držte záda na podlaze a dotýkejte se podlahy konečky prstů.

Třetí cvičení

Ležte na zádech s rukama a nohama nataženými. Stahujte břišní svaly a současně zvedněte trup i nohy a kolena přitahujte až k hrudi. Poté natáhněte ruce a nohy, dokud se nedotknou podlahy, a pak cvičení opakujte.

Čtvrté cvičení

Lehněte si na záda s nohama nataženýma rukama rovně přes hlavu. Stahujte břišní svaly a zvedněte tělo, abyste se posadili. Poté opakujte cvičení v opačném směru a pomalu položte záda na podlahu.

Páté cvičení 

Počínaje klasickou polohou prkna, se zarovnaným tělem a nohami, zvedněte hýždě a vytvořte pyramidu a poté se vraťte do výchozí polohy. Držte pozici po dobu nejméně 30 sekund.

zdroj: rimedio-naturale.it