5 jednoduchých cviků pro krásná a pevná záda!

Když se řekne cvičení, mnohým mužům se automaticky vybaví těžké činky a vyrýsované svaly především na pažích a na břichu. Dámy zase napadne spousta cardia, běhací pás a štíhlé nohy společně s kulatým zadečkem.

Méně se však již většina z nás zaměřuje na svá záda. To je přitom velká chyba, jelikož právě tato část našeho těla nám často působí bolesti. Vyzkoušejte proto tyto cviky pro jejich posílení. Jediné, co potřebujete je zeď, a proto můžete pohodlně posilovat i v práci!

Posílení krku a protažení hlavy

Postavte se zády ke zdi a přitlačte na ni záda směrem od konce páteře. Nejprve napněte bedra a shrbte se tak, aby se Vaše ramena odlepila od zdi, bedra se celá opírají o zeď. Pomalu přitiskněte celá záda ke stěně. Ohýbejte krk dopředu a natahujte horní část hlavy směrem ke stropu, jako by Vás někdo tahal za vlasy nahoru. Nesklánějte bradu, měli byste cítit mírné protažení krku. Několikrát opakujte a měli byste pocítit příjemné uvolnění.

Posílení horní páteře

Postavte se zády ke zdi s rukama po stranách a dlaněmi k tělu. Pomalu posouvejte lokty dozadu, dokud se nedotknou stěny. Hlídejte si, aby vaše ramena neklesla dopředu nebo dozadu, lokty by se měly dotýkat stěny. Cvičení opakujte několikrát.

Posílení lopatek

Postavte se zády ke zdi a přitlačte na ni záda. Pomalu vytáhněte levé rameno dopředu a zatlačte pravé rameno do stěny. Opakujte pro pravé rameno. Proveďte několik opakování.

Posílení oblasti páteře

Postavte se zády ke zdi a přitlačte na ni záda. Můžete cvik provádět také na židli. Páteř posouvejte mírně dolů a zakulaťte ji. Zatlačte spodní část zad do stěny, ohněte záda a zatněte břicho. Nyní pomalu narovnejte jednu nohu a ujistěte se, že dolní část zad je pevně přitisknutá do stěny. Pokud chcete cítit hlubší protažení, při narovnávání nohy položte ruce na boky a zatlačte směrem dolů. Několikrát opakujte. Pokud pociťujete bolest ve spodní části zad, nepokračujte ve cvičení.

Posílení kostrče

Postavte se zády ke zdi a přitlačte na ni záda. Vaše nohy by měly být vzdáleny asi 35-40 cm od stěny. Pomalu začněte tisknout hýždě proti stěně, ohýbejte kolena. Dolní část zad by měla být zatlačena do stěny a při cvičení byste neměli mít pocit nepohodlí. Cvik opakujte několikrát.

zdroj: brightside.com