5 jednoduchých pozic z jógy k odstranění břišního tuku!

Břišní svaly plní v našem těle velmi důležitou funkciNejde jen o estetický faktor, ale také o udržení vzpřímeného těla, správné držení těla a přiměřené síly.

Navíc dostatečně silné břicho pomáhá udržovat zažívací orgány na místě a chrání je. Proto je důležité odpovídajícího výcviku pro spalování tuků prostřednictvím aerobních aktivit .

Břicho je základním svalem pro jógu, protože poskytuje podporu páteři. Proto je většina pozic jógy založena na břišní práci.

První cvičení

Lehněte si na podlahu s rukama ve výšce hrudníku a položte dlaně na podlahu. Pak vstaňte natažením paží, udržujte záda rovně a stahujte břišní svaly. Podepřete se prsty na nohou a držte tuto pozici asi 2 minuty. Opakujte 5 až 10krát.

Druhé cvičení

Tato pozice je podobná té předchozí, ale tentokrát se musíte podepřít lokty. Snažte se stahovat břišní svaly, abyste měli rovná ramena a záda. Vytvořte přímku od chodidel po hlavu. Vydržte v této poloze asi 2 minuty.

Třetí cvičení

Posaďte se na podložku s nohama položenými na zemi. Zpevněte břišní svaly, držte záda rovně a zvedněte nohy, dokud s tělem nevytvoříte „V“. Držte tuto pozici asi 1 minutu.

Čtvrté cvičení

Tato poloha je podobná té předchozí, ale nemusíte vytvářet „V“ svým tělem, ale musíte zvednout hlavu a nohy několik centimetrů od podlahy. Zpevněte břicho, abyste dosáhli správné rovnováhy.

Páté cvičení 

Lehněte si na záda s ohnutými nohami. Mírně zatlačte ramena dozadu a rukama uchopte paty. Nesundávejte nohy z podlahy. Při vdechování se snažte co nejvíce zvednout boky a vytvořte most zády.