5 pozic z jógy, které vám pomohou vyformovat břicho a zeštíhlit boky!

Odstranění tuku a tonizace břišních svalů je poměrně obtížný výsledek, kterého lze dosáhnout pouze cílenými cviky a konkrétní dietní královnou.

Některá cvičení jsou v tomto ohledu zvláště účinná a kromě posílení břišních svalů mohou také pomoci zeštíhlit pas tím, že spalují přebytečný tuk. Níže uvádíme 5 cviků jógy, které tónují břicho a zeštíhlují pas.

Navasana (poloha lodi)

Tato pozice spaluje břišní tuk, uvolňuje stres a podporuje trávení. Sedněte si na koberec s rovnými zády a rovnými nohami. Mírně se zatlačte dozadu a pomalu zvedněte nohy, dokud nejsou co nejvyšší. Natáhněte ruce dopředu, jedinou oporou musí být hýždě.

Kumbhakasana (poloha osy)

Tato asana zahrnuje celé tělo, ale zejména svaly břicha. Poloha se podobá poloze prkna, ale váha těla musí být kladena na prsty a dlaně rukou. Otočte hlavu dolů a stlačte břišní svaly, zatímco držíte pozici.

Dhanurasana (luková póza) 

Tato póza je zvláště účinná při tonizaci břišních svalů, zmírnění stresu a zlepšení koncentrace. Lehněte si na břicho s rukama po stranách těla. Při zvedání trupu a hlavy ohýbejte nohy a zvedněte kotníky rukama. Držte pozici po dobu 20 sekund, poté se pomalu vraťte do výchozí polohy.

Pavanamuktasana (poloha uvolňující větry) 

Zlepšuje účinnost trávicího systému, při spalování tuků a tonizaci břišních a bederních svalů. Lehněte si na břicho, zhluboka se nadechněte a zvedněte kolena k hrudi. Omotejte ruce kolem kolen a snažte se dotknout kolen čelem.

Bhujangasana (držení kobry) 

Lehněte si na břicho a položte dlaně na výšku ramen. Pomalu zvedněte hlavu a trup, jak natahujete ruce a klenete hrudník. Držte tuto pozici po dobu 30 sekund.

zdroj: rimedio-naturale.it