5 protahovacích cviků pro zdravá záda, které můžete provádět na židli v práci!

Bolavá záda nám příliš neděkují za sedavé zaměstnání. Nepříjemné pocity, bolesti, svalové svorky – je nepříjemné a držení těla se zhoršuje každý den. Pokud nemáte čas jít na masáž, ale chcete relaxaci a energii, tyto protahovací cviky vám pomohou přímo ve vaší kancelářské židli.

Cvičení na židli jsou koneckonců adaptací klasických protahovacích cvičení. Tak žádné výmluvy a vzhůru na to!

První cvičení 

Když se nadechneme, otevřeme ruce a vytáhneme hrudník co nejvíce dopředu. Při výdechu se vracíme do výchozí polohy a vyhrbíme záda, jako bychom si natahovali hrudník dozadu. Cítíte, jak se svaly táhnou, ale nedovolte bolest, pocity by měly být pouze příjemné.

Druhé cvičení

Při nádechu přitahujeme hrudník dopředu a snažíme se co nejvíce přinést lopatky a narovnat ramena. Hlavu zvedneme nahoru. Když vydechujete, zaokrouhlujeme záda a ramena natahujeme co nejvíce. Natáhneme horní část hlavy ke kolenům.

Třetí cvičení 

Nadechneme se a při výdechu otočíme ramena na jednu stranu a snažíme se udržet trup v klidu. Držíme ruce za opěradlem židle a nehrbíme se. V této poloze se zdržujeme asi 30 sekund, abychom měli čas se 5 zhluboka nadechnout a vydechnout. Změnili jsme pozici.

Čtvrté cvičení 

Jednou rukou uchopíme sedadlo židle, uvolníme rameno tak, aby spadlo dolů. Zvedněte druhou ruku nahoru a začněte se ohýbat do strany, cítíte jak se svaly krásně protahujou. Dbáme na to, aby se tělo nenaklánělo dopředu ani dozadu.

Páté cvičení

Natahujeme tělo dopředu, cítíme, jak se „otevírá“ hrudník, a snažíme se břichem dosáhnout na stehno. Záda jsou stále rovná. V této poloze zůstáváme asi 30 sekund, abychom měli čas na 5 klidných nádechů a výdechů. Měníme nohu.

Držte zpevněná záda a hrudník mírně vystrčený. Pokud vám alespoň jeden cvik pomohl, budeme rádi za sdílení!

zdroj: adme.ru