5 účinných cviků pro ženy po 40, které si oblíbíte a nezaberou vám hodně času!

S věkem se tělo mění a po 40. roce se metabolismus zpomaluje, probíhají hormonální změny, tělo se stává méně flexibilní a mobilní. To ovlivňuje nejen fyzické, ale i emocionální stavy. Každá žena chce být mladá a aktivní v každém věku. Pomůžeme vám s tím!

Nejlepší lék na stárnutí?! Těchto 5 účinných cvičení pro ženy po 40 letech nejen přispěje k tomu, aby se tělo dostalo do formy, ale také přispěje k udržení mladistvosti a aktivity. Vyzkoušejte je samy!

Série cviků pro každý den

Tato sestava je vhodná na každý den. Pokud jste doteď nesportovali, měli byste začít postupně dávkovat zátěž. Můžete postupně zvyšovat množství cviků.

Nejde o počet opakování, ale kvalitu jejich výkonu. Nespěchejte, cvičte pomalu, a jistě to bude lepší. Hlavním úkolem je snížit riziko zranění. Přiměřená zátěž stimuluje růst svalů a pomáhá udržet vaše tělo v dobrém stavu. Cviky stimulují produkci endorfinů a serotoninu, hormonu štěstí. Pravidelné cvičení stimuluje krevní oběh, zlepšuje činnost mozku, tělo je silnější a produktivnější.

Angličáky

Postavte se rovně, přejděte do dřepu, odskočte nohama vzad, udělejte klik, vraťte se do dřepu, zpět nahoru a vyskočte. Můžete začít s 10-15 opakováními a postupně zvyšovat počet.

Cvičení se zdá komplikované, ale stojí za to vyzkoušet a pochopíte, že je to skvělý trénink. Toto cvičení je dobré pro procvičení všech svalových skupin. Je snadné provádět cvik doma. Toto je nejlepší cvičení pro spalování kalorií. Zvyšuje vytrvalost, kapacitu plic a posiluje srdce.

Dřepy

To je nejlepší cvičení pro posílení hýždí, stehen, lýtek a zad. Pomůže zlepšit rovnováhu a koordinaci.

Stoupněte si rovně a udržujte nohy na šíři ramen. Zatlačte boky zpět a snižte co nejvíce tělo. Pak se vraťte zpět do výchozí pozice. Můžete začít s 20 opakováními a postupně zvyšovat počet.

Hlídejte si rovná záda a kolena nesmí přesahovat špičky nohou. Nadechněte se při pohybu dolů, při návratu nahoru vydechujte.

Prkno

Nejlepší cvičení pro hýždě, záda, břicho a celé tělo. Pomůže pomoci posílit břišní svaly, zlepšit držení těla, urychlit metabolismus, a dokonce se zbavit špatné nálady.

Důležité je mít správnou počáteční pozici. V kliku nebo na loktech. Provádějte raději prkno na loktech, aby nedošlo ke zranění. Neprohýbejte se v zádech, tělo musí tvořit rovnou linii. Ruce se nemusejí zatínat, je nutné zatnout břišní svaly a hýždě. Cílem je zůstat v této pozici co nejdéle. Opakujte několikrát.

Výpady

Výpady Vám pomohou skvěle vypracovat boky, stehna, pozadí a lýtka.

Stoupněte si rovně a udržujte nohy na šíři ramen. Vykročte vpřed pravou nohou a přemístěte váhu stejným směrem, aby se vaše pata dotkla podlahy. Snižte své tělo, dokud není pravé stehno rovnoběžné s podlahou a koleno je ohnuto o 90 ° (je v pořádku, pokud je noha lehce dopředu, ale nesmí přesahovat hranu špičky). Když půjdete dolů, levé koleno by se mělo na chvíli dotknout podlahy. Odtlačte se od pravé nohy a vraťte se do výchozí pozice.

Opakujte pro levou nohu a pokračujte až do provedení 10-15 opakování pro každou nohu.

Zakopávání

Tento cvik je vhodný pro posílení centrálních svalů, boků, zadku a stehen.

Začněte s koleny a rukama na podlaze v kleku. Ohněte nohy a jednu zvedněte nahoru a za sebe, koleno do úrovně kyčle. Vraťte se do výchozí pozice, proveďte 10-15 opakování a vyměňte nohy. Ramena a boky by se neměly pohybovat, udržujte rovnováhu a vydechujte při zvedání nohy.

Sport vám pomůže být aktivní a mobilní, udržet tělo v dobré kondici, zlepšit zdravotní stav a náladu. Tato cvičení jsou velmi užitečná a pomohou Vám nejen zhubnout. Kromě toho pravidelné cvičení snižuje riziko rakoviny, cukrovky a artritidy. Buďte aktivní, zdraví a mladí!

zdroj: feelhealthylife.com