6 jednoduchých cvičení pro zpevnění nohou a hýždí v rekordním čase

Pokud chcete tónovat nohy a hýždě v rekordním čase, plyometrie bude určitě pro vás. Tyto plyometric cvičení jsou dynamické, vysokorychlostní a budují sílu výbušnosti, což umožňuje rychlé prodloužení a rychlé škubnutí svalů.

Slovo plyometrics znamená „trénink skoku“ a označuje fyzickou aktivitu charakterizovanou dynamickými pohyby shora dolů nebo do strany nebo rotací těla.

Níže uvádíme seznam 6 plyometrických cvičení, která jsou obzvláště účinná při zpevnění a tvarování hýždí a nohou. Přidejte je do svého tréninkového plánu alespoň jednou týdně.

První cvičení

Toto cvičení je užitečné zejména pro nohy. Skládá se z provedení skoku počínaje tříčtvrteční dřepovou pozicí a maximálního zvednutí nohou během skoku. Zvláštní pozornost je třeba věnovat při přistání, počínaje špičkou prstů a pokusem o jeho polstrování ohnutím kolen.

Druhé cvičení

K provedení tohoto cvičení potřebujete vysoký schod nebo dřevěnou krabici, která je větší než výška kolena. Toto cvičení by mohlo být nebezpečné pro ty, kteří nejsou dobře vyškoleni, a používání židle by mohlo být ještě nebezpečnější. Uvedení do praxe je velmi jednoduché, musíte skočit na schod nebo na pole a pak se vrátit zpět do původní polohy skokem dozadu.

Třetí cvičení

Jednoduché, ale velmi intenzivní cvičení. Při každém skoku musíte přinést nohy směrem k hýždím, vždy padající na paty.

Čtvrté cvičení

Pravděpodobně nejjednodušší cvičení v sérii, sledujte animaci a zjistěte, jak to udělat správně.

Páté cvičení

Toto cvičení je variantou předchozího, ale je prováděno pouze s jednou nohou, což ho činí intenzivnějším.

Šesté cvičení

Toto cvičení spočívá v tom, že uděláte skok vpřed bez jakéhokoli druhu pohonu.