6 jednoduchých cviků na zpevnění zadečku a stehen!

Nohy jsou naší základnou. Těchto 6 cviků je nejúčinnějších pro zpevnění nohou a hýždí, díky čemuž jsou silnější a zdravější. Chcete-li dosáhnout uspokojivých výsledků, zahrňte tato cvičení do své každodenní fyzické aktivity.

Cvičení, které popisujeme níže, je ideální pro stimulaci a práci na největších svalových partií a udržení kondice. Lze cvičit v pohodlí domova.

První cvičení

Jedná se o základní cvik na posílení stehen a hýždí. Při tom nezapomeňte držet správné držení těla a zpevnit břišní svaly, aby se snížilo zatížení zad. Vždy zůstaňte ve vzpřímené poloze, zaměřte se spíše na spouštění do svislé polohy než na pohyb těla tam a zpět.

Druhé cvičení

Je to o něco složitější cvičení než klasické výpady. Skvělé pro posílení vnitřních a vnějších stehenních svalů. Princip je obdobný jako v předchozím cviku, ale musíte nohy přinést šikmo k opačné straně těla a střídat je.

Třetí cvičení

Postavte se s nohama na šířku ramen a rukama po stranách. Přiveďte levou nohu zpět a šikmo ji zkřížte za pravou nohu. Přitom zvedněte pravou paži do strany a levou paži posuňte do boků. Vraťte se do výchozí polohy a opakujte s opačnou stranou.

Čtvrté cvičení

Nohy položte širší než ramena, prsty u nohou ohnuté o 45 stupňů. Ohýbejte kolena co nejvíce a snažte se držet kolena za prsty. Neohýbejte se o více než 90 stupňů. Udržujte tuto pozici zvednutím paty asi na 5 sekund.

Páté cvičení

Je to skvělé cvičení pro posílení čtyřhlavého svalu a hamstringů. Toto je normální cvik na dřep, při kterém skočíte před návratem do výchozí polohy.

Šesté cvičení 

Jedná se o cvičení, které lze provádět doma i v kanceláři. Začněte stát čelem k židli s nohama na šířku boků. Zpevněte břišní svaly a pomalu snižujte zadek, dokud se nedotkne židle, a poté jej zvedněte zpět.

zdroj: rimedio-naturale.it