6 protažení, které byste měli udělat, než vstanete z postele, abyste se cítili skvěle po celý den

Pokud trpíte ranními bolestmi, je zde několik snadných ranních úseků od Randi Ragan, učitelky jógy a autorky knihy Rok života v mysli: Sezónní praktiky pro výživu těla, mysli a ducha.

Tato rutina zmírní svalové napětí, uvolní ztuhlé klouby a uklidní mysl, než začne váš den.

První protažení

Chcete-li provést tento úsek, můžete zůstat pod peřinou. Vše, co musíte udělat, je sevřít prsty k sobě, natáhnout ruce nad hlavu a při nádechu tlačit dlaněmi k čelu postele.

Při tom prodlužte nohy a nasměrujte prsty na nohou. Lokty a kolena držte rovně, vydržte 5 sekund a vydechujte. Opakujte třikrát, abyste uvolnili celé tělo.

Druhé protažení

Odkryjte deku a lehněte si s mírně zvednutými hlavami a rameny. Pokrčte kolena a nohy položte naplocho na prostěradla. Položte si levý kotník pod pravé koleno a oběma rukama držte pravou holeni. Zadržte 5 hlubokých nádechů a opakujte na druhé straně, abyste uvolnili pevné boky, stehna a zadek.

Třetí protažení

Posuňte se na stranu postele a nohama se otočte tak, aby vaše chodidla byla rovně na podlaze. Pokrčte kolena a ohněte se v kyčli, aby se vaše hruď přibližovala ke stehnám. Houpejte rukama a hlavou nad koleny a prsty se dotýkejte podlahy. Zadržte 5 dechů a natáhněte záda a ramena.

Čtvrté protažení

Vraťte se zpět do postele a lehněte si na záda. Ohněte kolena, abyste se dotýkali postele chodidly. Omotejte si ruce kolem nohou a přitáhněte je směrem k hrudi. Hlavu držte na polštáři a zadržte 10 dlouhých dechů, abyste si natáhli dolní část zad.

Páté protažení

Kolena držte pohromadě a otočte pánví tak, aby vaše pravé koleno bylo u postele. Držte levé koleno pravou rukou a otočte krk doleva. Zadržte deset dechů a přepněte strany, abyste zmírnili napětí v páteři.

Šesté protažení

Ležíte na zádech, prodlužte nohy a zvedněte trup. Při nádechu prodlužte páteř. Vydechněte a pomalu přibližte trup k nohám, když si sáhnete na paty. Nechte krk viset dolů a zadržte deset hlubokých nádechů, abyste si natáhli hamstringy, pánev a páteř.

zdroj: dailyhealthpost.com