7 cviků, které vám dokážou odstranit tuk v oblasti zad a boků

Ztráta tuku nahromaděného na těle není jen kosmetickým problémem: přebytečný tuk negativně ovlivňuje veškeré zdraví, a právě z tohoto důvodu je nutné zdravě se stravovat a pravidelně cvičit.

Jednou z oblastí, která je nejvíce náchylná k hromadění tuku, je oblast, která probíhá od zad po boky. Tuk, který se hromadí v této oblasti, je jedním z nejobtížnějších. Níže uvádíme seznam cílených cviků, které nám umožňují spalovat tuky na zádech a bocích.

První cvičení

Vycházejte ze stoje, předkloňte se, aniž byste ohýbali kolena a snažili se dotýkat se špičky prstů podlahy. Proveďte 2-3 série po 15 sklonech.

Druhé cvičení

Z pozice ve stoje zvedněte jednu paži a položte ruku za hlavu. Druhou rukou zvedněte závaží a snižte jej. Proveďte 3 série s 15 bočními sklony pro každou stranu.

Třetí cvičení

Chcete-li provést toto cvičení, musíte si při něm udržovat vzpřímenou polohu. Proveďte 2 nebo 3 série, počínaje každým 5 kliků a zvyšujte opakování, jak se budete zlepšovat.

Čtvrté cvičení

Lehněte si na břicho, poté natáhněte ruce dopředu a vyklenutí těla, zvedněte hlavu, ruce a nohy. Držte si kotníky rukama, zhluboka dýchejte a držte pozici alespoň 30 sekund. Vydechněte, uvolněte svaly a pomalu se vraťte do výchozí polohy. Proveďte 1 sérii 30-60 sekund.

Páté cvičení

Lehněte si na břicho a natáhněte ruce a nohy. Zvedněte ruce a nohy a mírně vyklenete záda. Držte pozici několik sekund, než se pomalu vrátíte do výchozí polohy. Proveďte 3-4 série po 15 opakováních.

Šesté cvičení

Lehněte si na míč Pilates a nohy držte těsně u podlahy. Ruce dejte za hlavu, zvedněte a spusťte ramena a horní část zad, krk držte vztyčený. Proveďte 1-2 série po 20 opakováních.

Sedmé cvičení

Lehněte si na břicho, ohněte nohy a položte ruce na podlahu nad hlavu. Pomalu zvedněte boky, pak ramena a vyklenujte záda. Držte pozici několik sekund, poté se pomalu vraťte do výchozí polohy. Proveďte 2 série po 5 sekundách.

zdroj: rimedio-naturale.it