7 jednoduchých a účinných cviků na zpevnění břicha v jakémkoliv věku

Sedavý životní styl a špatné stravovací návyky mají vysokou cenu: břišní tuk. Tento typ tuku se hromadí velmi snadno a je velmi těžké se ho zbavit. Existují však cílené cviky, které nám v kombinaci se zdravou a vyváženou stravou umožňují mít zpevněné břicho i po 30, 40 nebo 50 letech.

Problém jde daleko za fyzický aspekt: ​​tukové buňky jsou biologicky aktivní a upřednostňují produkci hormonů a dalších látek, které negativně ovlivňují naše zdraví.

V tomto cvičení navrhujeme rutinu 7 cílených cviků na zpevnění břicha, i když vám již není 20 let. Jedná se o jednoduchá, ale účinná zaměřená cvičení, která lze provádět doma bez potřeby speciálního vybavení.

Pánevní zdvih s váhou

Lehněte si na podložku, potom položte nohy na zem, ohněte nohy a zvedněte boky. Záda musí ležet úplně na podlaze. Umístěte váhu asi jednu libru na břicho. Proveďte 20 opakování.

Angličáky

Tímto cvičením můžete spálit kolem 10–15 kalorií za minutu. Kromě toho zrychluje metabolismus a aktivuje spalování tuků. Začnete ze stoje, provedete skok a „přistanete“ ve kliku. Provedete flexi, vstanete a opakujete vše od skoku dále. Proveďte 3 sady po 5 opakováních.

Horolezec

Lehněte si na břicho a zvedněte ruce rukama. Položte dlaně a prsty na podlahu. Zvedněte pravé koleno k hrudi, potom levé koleno, jako byste šplhali na horu.

Skákání přeš švihadlo

Kromě spalování téměř 300 kalorií každých 30 minut je skákání přes švihadlo opravdu jednoduché. Cvičení provádějte s rovnými zády a chodidly.

Stínový box

Překládá se to jako „box se stínem“ a spočívá v provedení klasických pohybů prázdného boxu, tedy proti čemukoli a komukoli. V chráněné poloze lehce oddělte nohy a položte je před sebe. Ohněte ruce a vyrazte vpřed v imaginárním rytmu (nebo při přehrávání hudby). Dělejte dvouminutové opakování.

Stojící břišní svaly

Tento typ cvičení s nízkým nárazem nám umožňuje trénovat a zpevnit břišní svaly bez ohrožení zad. Lehněte si na záda a přitahujte kolena k hrudníku. Cvičte po 10 opakování a 3-4 sériích.

Intenzivní pochod

Toto cvičení je velmi jednoduché. Skládá se ze statického pochodu, který kolena přibližuje co nejblíže k břiše.

zdroj: rimedio-naturale.it