8 cílených cviků na zpevnění nohou a spalování tuků

Stehna a nohy patří mezi oblasti těla, kde se tuk snáze hromadí. Kromě toho, že je nevzhledný, může hromadění tuku na stehnech usnadnit výskyt celulitidy a způsobit tření, které zase způsobuje bolest.

Níže uvádíme seznam cílených cviků, které patří mezi nejúčinnější pro zpevnění svalů nohou a zbavování přebytečného tuku.

Dřep. Jedno z nejklasičtějších cvičení. Lze to udělat bez jakékoli váhy, pomocí tyče na koště k udržení rovnováhy nebo opřením zády o zeď, abyste se ujistili, že máte záda rovnou. Úhel kolen musí být 90 stupňů. Opakujte 10krát pro 3 sady.

Chůze. Efektivní aerobní cvičení, které vám pomůže zhubnout a zrychlit váš metabolismus. Pokud nemůžete běžet, můžete se rozhodnout pro rychlé procházky a postupně zvyšovat intenzitu a délku trasy.

Zvedání nohou. Najděte si oporu, poté zvedněte jednu nohu ze země a položte nohu na vnitřní stranu stehna spočívající na zemi. Držte po dobu 30 sekund a poté přepněte nohy. Opakujte 10krát se stahováním svalů.

Výpady. Ve stoje vykročte dopředu tím, že položíte pravou nohu ohnutou. Pata levé se mírně zvedne, zatímco koleno by se nikdy nemělo dotýkat podlahy. Opakujte 10krát na každou stranu.

Jedna noha. Lehněte si na bok a položte paži stejné části těla pod hlavu. Namiřte levou ruku na zem před břicho. Zvedněte nohu a držte ji rovně, držte pozici několik sekund, poté opakujte. Cvičte na obou stranách.

Zadní skoky. Obzvláště efektivní pro odstranění tuku v nohách a tonizaci hýždí. Začněte na všech čtyřech a poté natáhněte jednu nohu dozadu. Udržujte přímku se zády. Opakujte s druhou nohou.

Rovná noha. Ve stoje, s rukama po stranách, zvedněte jednu nohu nahoru a zvedněte ji do výšky pánve. Vydržte několik sekund a poté opakujte s druhou nohou.

Cviky na vnitřní stehno. Lehněte si na zem a zvedněte nohy. Zatáhněte je a poté je přemístěte paralelně. Opakujte 10krát.

zdroj: rimedio-naturale.it