8 jednoduchých cviků pro ploché bříško – během 15 minut máte odcvičeno!

V dnešní době většina prací vyžaduje, abychom seděli mnoho hodin, téměř vždy před počítačem. Když k tomu připočteme, že se pohybujeme čím dál méně, a že kvůli nedostatku času nemůžeme mnohokrát chodit do posilovny, je snadné si představit, že výsledkem je špatně zpevněné břicho plné lokalizovaného tuku.

Níže uvádíme 8 cviků pro zpevnění břicha, které lze provádět i vsedě, kterým stačí věnovat 15 minut denně, abyste dosáhli více než uspokojivých výsledků.

První cvičení. Když sedíte, máte rovná záda a hýždě uprostřed židle, pokrčte lokty a položte ruce za krk. Zvedněte levé koleno nad boky a snižte pravý loket, dokud se nedotknou. Opakujte 20krát na každou stranu.

Druhé cvičení. Začněte ve stejné pozici jako v předchozím cviku, položte si ruce na boky a poté zvedněte kolena co nejvýše a soustřeďte sílu na břicho. Proveďte 10 opakování.

Třetí cvičení. Je to obměna předchozího cvičení, ale tentokrát musíte ohnout boky a přinést kolena doprava a doleva, střídat a opakovat 10krát na každou stranu.

Čtvrté cvičení. Dejte ruce za krk, zhluboka dýchejte a při stahování břišních svalů dejte hlavu a paže doprava a doleva, aniž byste je sundali ze zátylku. Opakujte 20krát na každou stranu.

Páté cvičení. Vsedě stáhněte svaly břicha a začněte provádět rotační pohyby s trupem. Položte ruce na stehna a založte ruce. Proveďte 20 opakování.

Šesté cvičení. Založte ruce a položte ruce na sebe na prsou. Zvedněte jednu ruku nahoru a nakloňte hrudník doprava a poté doleva.

Sedmé cvičení. Otevřete nohy co nejvíce, aniž byste oddělili chodidla položená na podlaze, pak je zavřete. Doprovodte pohyb natažením paží.

Osmé cvičení. Zvedněte kolena a střídejte je, jako byste stoupali po schodech, a přitom stahujte svaly břicha. Současně zvedněte a snižte ruce. Proveďte 10 opakování.

Sdílejte tohle cvičení s vašimi přáteli, ať si také mohou zacvičit!

zdroj: rimedio-naturale.it