9 cviků, díky kterým zpevníte svoje břicho za co nejkratší dobu

Spalování břišního tuku je snem mnoha lidí: kdo by nechtěl mít dokonalé břicho nebo alespoň bez přebytečného tuku?

K dosažení těchto výsledků jsou bezpochyby nejlepší následující cvičení. Zkuste je aplikovat pravidelně, abyste si užili první výsledky po prvních 2 týdnech.

První cvik

Lehněte si na záda a přibližte nohy k tělu s pokrčenými koleny. Ruce si položte za hlavu a zády držte rovně a břišní svaly zatažené, hlavu si položte na kolena. Opakujte 10krát.

Druhý cvik

Lehněte si na záda, ohýbejte kolena, chodidla položte na podlahu a paže po stranách těla. Vydechujte a stahujte břišní svaly, jak pravou ruku směřujete k pravé noze. Hlavu a krk udržujte ve stejné poloze, přičemž dolní část zad vždy spočívá na podlaze. Vraťte se do výchozí polohy a opakujte s druhou stranou. Opakujte 15krát.

Třetí cvik

Položte lokty a předloktí na podlahu a zvedněte tělo, zatímco držíte špičky prstů. Chraňte záda rovně a krk uvolněný. Držte tuto pozici po dobu 1 minuty. Opakujte třikrát.

Čtvrtý cvik

Lehněte si rovně na záda a zvedněte nohy směrem ke stropu a udržujte je rovně. Vydechněte, stáhněte si břišní svaly a zkuste se rukama dotknout prstů na nohou. Proveďte 2 sady po 15 opakováních.

Pátý cvik

Lehněte si na záda a položte si ruce za hlavu. Zatímco se vaše břišní svaly stahují, zvedněte levou nohu a dotkněte se jí pravým loktem. Pak udělejte totéž s pravou nohou a levým loktem. Opakujte 15krát a proveďte 2 sady.

Šestý cvik

Lehněte si na zádech s ohnutými nohami, rukama položenými na bocích těla a rukama, které drží odporový pás (může to být jednoduchá šála). Zvedněte kolena k hrudi a držte tuto pozici po dobu 3 sekund. Proveďte 2 sady po 10 opakováních.

Sedmý cvik

Podepřete opěradla dvou židlí, lokty držte mírně ohnuté, ramena dolů a krk uvolněný. Zatímco držíte břišní svaly pevně, zvedněte kolena k hrudi. Proveďte 3 sady po 15 opakováních.

Osmý cvik

Lehněte si na záda, položte ruce na boky těla a nohy přitáhněte ke stropu. Přineste nohy ze strany na stranu. Proveďte 3 sady po 15 opakováních.

Devátý cvik

Lehněte si na kouli a otáčejte se, dokud vaše ruce nejsou na podlaze a vaše nohy nejsou na kouli. Udržujte své tělo ve vzpřímené poloze, zvedněte jednu nohu asi 6 cm ke stropu a držte ji po dobu 3 sekund. Střídavé nohy opakujte 10krát.

zdroj: rimedio-naturale.it