9 nejlepších cviků na pevný a kulatý zadek, které zvládneš odcvičit doma!

Na World Wide Web v těchto dnech čtete o tom, že je třeba zapracovat na pěkně tvarovaném, pevném (to je obzvláště důležité) zadku, což znamená spoustu dřepů. Což je to pravda. Ale co můžete dělat, když vás dřepy už nudí? 

Nemusíte cvičit, stále to samé dokola, vyzkoušejte následující cviky, které nejsou o nic méně efektivní než dřepování. Každé z níže uvedených cvičení musí být provedeno na pravou nebo levou stranu (nohu), 20krát.

  1. Bridge cvičení se zvednutými nohami

Lehněte si na záda, postavte se postoje podobnému mostu, ale v tomto případě zvedněte jednu nohu a natáhněte ji. Pak zvedněte vaše boky a spusťte.

  1. „Požární hydrant“ s tahem nohy

Výchozí pozice je stoj na všech čtyřech. Jednu nohu zvedněte do boku a propněte, dokud neucítíme, jak se vaše boky zvedají. Nohu zvedejte a zase vracejte do výchozí pozice.

  1. Cvičení „Duha“

V tomto cviku máte také výchozí pozici na všech čtyrech. Zvedněte jednu nohu a natáhněte ji tak daleko, jak jen můžeme. Nejprve se dotkněte země nataženou nohou na jedné straně druhé nohy a poté nataženou nohou na opačné straně. Cvičíte správně, když během cvičení nakreslíte půlkruh s nataženou nohou ve vzduchu.

  1. Dřepy do strany s výkopem

Stoupněte si s nohama rozkročmo do šířky ramen. Přeneste naši tělesnou hmotnost na jednu nohu a druhou o krok dozadu v diagonálním směru vzhledem k podpůrné noze. Poté se narovnejte a natáhněte nohu paralelně.

  1. Sumo dřep se zvýšenou patou

Postavte se do základní polohy „sumo“. Špičky by se měly dívat ven. Aby bylo cvičení účinnější, i když se to bude zdát divné, musíme trochu zvednout jednu nohu, tj. Nejprve se dotknout podlahy a pak zvednout patu. V této poloze dřepujte. Nezapomeňte! Při narovnání musí být obě nohy napnuty!

  1. Zvedání nohy v prkně

Vezměte výchozí pozici podobnou prknu, kde máte natažené ruce. Ohněte jednu nohu v koleni a druhou nechte nataženou. Zvedněte ohnutou nohu a uvolněte ji, jak je znázorněno na obrázku.

  1. Houpačka na jedné noze

Postavte se na pravou nohu a ohněte levou nohu v koleni a přitáhněte ji k bokům před sebou. Pomalu se nakloňte dopředu a prstem poklepejte na zem, ale levou nohu mějte nataženou dozadu.

  1. „Sumo“ dřepy se střídavě zvednutými patami

Postavte se do širokého postoje na sumo se špičkami koukajícíma ven. Zvedněte jednu z našich pat (zatímco přední část chodidla zůstává na zemi!) A druhá! Toto cvičení je bez limitů, tedy dokud můžete!

  1. Sumo dřepy se širokými nohama

Toto cvičení se skládá ze dvou dřepů, nejprve dřepu, jako v tradiční pozici sumo, a druhého, se špičkami ukazujícíma dopředu. Opakujte to tak často, jak je třeba.

Díky těmto jednoduchým cvikům můžeme vytvarovat zadeček mnohem hezčí a pevnější. Neztrácejte tedy čas! Tento článek byste si měli uložit i do budoucnosti!

zdroj: ketkes.com