Cvičení pilates ve 3 krocích ke zpevnění břicha a zeštíhlení pasu!

Udržet si zdravou váhu je jedním z našich hlavních cílů, zvláště když oblečení začíná být těsné a ty tuky na bocích jsou ještě viditelnější. Osvojení si kardio cvičení je pro hubnutí zásadní, ale ideální je kombinovat jej s cviky zaměřenými na procvičení a zpevnění břišní oblasti.

Jedním z takových cviků je zvedání nohou. Jde o cvičení, které má svůj původ v józe a je intenzivnější verzí klasického planku, a také jedním z nejúčinnějších izometrických cviků na zeštíhlení pasu a vytvarování břicha.

Cvičení se zvedáním nohou nám umožňuje pracovat na přímých, příčných břišních, šikmých, bederních a hýžďových svalech, přičemž stimuluje nejhlubší svalová vlákna, aby vytvářela napětí, aniž bychom prováděli kontrakční pohyby.

Izometrické cviky jsou ideální pro posilování velmi specifických partií těla, jako je břicho, hýždě nebo nohy. Obecně se na jeden cvik provádějí série 10 až 15 sekund, ale v případě planku to může být až minuta (i více).

Jak provádět cvičení se zvedacím nožem

První krok Lehněte si na podložku, obličejem nahoru a zády na ní.

Druhý krok. Dobře natáhněte ruce, aniž byste se dotkli podlahy, pak dejte ruce k šíji a poté pod hlavu.

Třetí krok. Zatněte břišní svaly, jako byste dělali kontrakci.

Čtvrtý krok. Pokrčte kolena a přitáhněte je k hrudníku, natáhněte ruce, jako byste se chtěli dotknout patami, ale bez sundání zad z podložky.

Pamatujte, že břicho musí zůstat po celou dobu pohybu zpevněné – tah zajistí svaly, jinak by mohlo dojít k poranění krku a zad. Udělejte 4 série po 10 opakováních.

Nyní, když víte, jak provádět cvičení, přidejte jej do své cvičební rutiny, abyste zpevnili své břicho a zeštíhlili pas v rekordním čase.

zdroj: rimedio-naturale.it