Hip Thrust: tenhle cvik na zadek a stehna musíte zkusit! Proč ho zařadit do tréninku?

Když přijde na trénink hýždí, okamžitě se myslí na dřepy. Přestože jsou ale v rutině cvičení na zadek nezbytné, nejsou v tomto ohledu dřepy jedinými účinnými cviky.

Hip Thrust cvičení je jedním z nejlepších cvičení, a to by rozhodně neměl chybět vašeho cvičení rutiny. Toto cvičení je zvláště účinné pro zpevnění vašich hýždí.

Hip Trust je vysoká intenzita pohybu bok, který má schopnost aktivovat velké množství svalových vláken ke zvýšení objemu hýždí. Cvičení se zaměřuje zejména na gluteus maximus a gluteus medius, ale také nám umožňuje zapojit čtyřhlavý sval a hamstringy.

Výsledky tahu kyčle byly porovnány s výsledky jiných tradičních cviků na glute, jako jsou dřepy nebo dřepy. Podle Národního zdravotního ústavu nám tah kyčle umožňuje více aktivovat svaly hýždí.

Jak správně cvičení provádět

Chcete-li začít, potřebujete lavičku nebo židli, o kterou se můžete opřít zády, a také váhu, kterou si kladete na boky, abyste vytvořili odpor. Doporučujeme použít klasické kotouče, které se používají v tělocvičně.

  • Opřete lavičku nebo židli o zeď, aby se při cvičení nehýbala
  • Položte si záda na lavičku nebo židli, ohněte kolena tak, aby při zvedání boků svírala úhel 90 °. Ujistěte se, že máte chodidla položená na podlaze a oddělená.
  • Zatěžte boky ve výšce.
  • Popadněte váhu rukama, aby neklouzala, poté zvedněte boky, aby vaše tělo vytvořilo přímku. Ujistěte se, že jsou aktivovány vaše hlavní svaly, aby chránily dolní část zad. Při zvedání boků udržujte břicho a zadek stažené.
  • Proveďte tři série po 15 až 20 opakováních.

zdroj: rimedio-naturale.it