Jak zhubnout a zpevnit hýždě za 8 týdnů: denní rutina, jak to udělat!

Posilování a tvarování hýždí může být skutečnou výzvou, která vyžaduje vytrvalost a čas, který je třeba překonat. Nebo možná není. V tomto článku navrhujeme vynikající rutinu, jak zhubnout a zpevnit hýžďové svaly za 8 týdnů.

Existuje mnoho důvodů, proč lidé trénují doma nebo v posilovně. Nejběžnější je ale změnit kondici, zhubnout a zpevnit svaly. V tomto smyslu nelze popřít, že jednou z oblastí, na kterou se zaměřujeme nejvíce, jsou hýždě.

Stejně jako u břišních svalů závisí doba potřebná na tonizaci a tvarování hýždí také na procentu tělesného tuku. Pokud nemáte přebytečný tuk, budete moci vidět výsledky za 8 týdnů.

Při nadměrném tělesném tuku bude nutné jej snížit kardiovaskulárním cvičením a dietou.

5 cviků na zhubnutí a zpevnění hýždí za 8 týdnů

Cvičební rutiny na posílení svalů, s použitím vlastní váhy nebo elastických pásů, jsou nezbytné pro nabírání svalové hmoty, spalování kalorií a zpevnění svalů. Zařaďte následující cvičení, abyste se zaměřili na hýžďové svaly.

Cvičení 1  Dřep je nejznámějším cvikem pro hýžďové svaly a nohy, ale přidání zátěže optimalizuje výsledky a může rychleji zpevnit svaly.

Ve stoje s mírně rozkročenýma nohama uchopte oběma rukama závaží (například dvoulitrovou láhev s vodou) a dřepněte si. Když se vrátíte do výchozí polohy, natáhněte jednu nohu ven. Pohyb střídejte oběma nohama.

Cvičení 2  Výpad je dalším účinným cvičením pro zpevnění hýždí. Ze stoje s mírně rozkročenýma nohama překřižte pravou nohu za levou a sestupte, jako byste dělali dřep.

Pro zvýšení práce kombinujte cvik s klasickým dřepem. Udělejte si dřep, postavte se a poté proveďte cvik. Opakujte až 12 opakování pro každou nohu.

Cvičení 3  Podobně jako u předchozího nám toto cvičení umožňuje trénovat hýžďové svaly přidáním rychlosti, abychom spálili více kalorií, a tedy více tuku.

Ze stoje s mírně rozkročenýma nohama udělejte pravou nohou jeden krok vpřed a levou mírně vzad. Ohněte pravé koleno, zatímco levé zůstane několik centimetrů od podlahy. Střídejte nohy, ale udělejte to s výskokem. Proveďte 12 opakování pro každou nohu.

Cvičení 4  Klekněte si před zeď a natáhněte ruce, abyste si opřeli nohy. Natáhněte pravou nohu do strany, poté se vraťte do výchozí polohy a opakujte 12krát, než nohy vyměníte. Odpor můžete zvýšit použitím gumičky, která je umístěna pár centimetrů nad koleny.

Cvičení 5  Jedná se o variantu dřepu zvanou „pistol squat“, který se provádí na jedné noze.

Provedení cviku je velmi jednoduché, nejde o nic jiného, ​​než o jednoduchý dřep pouze s jednou nohou, druhou držte nataženou dopředu. Proveďte 10 opakování pro každou nohu.

Jak již bylo zmíněno, zda bude možné zpevnit a vytvarovat hýždě za 8 týdnů, závisí na procentu tuku, stravovacích návycích a konzistenci a také na správném provedení cviků.

Snažte se nevnímat fyzickou aktivitu jako způsob změny tvaru těla, ale jako prospěšný prvek pro vaše zdraví.

zdroj: rimedio-naturale.it