Jednoduché cviky z jógy, které zlepšují váš hluboký spánek a odstraňují stres!

Díky stále chaotičtějšímu a stresujícímu životnímu stylu se ze spánku stal skutečný luxus, který si málokdo může plně dopřát. Od negativních zpráv po pracovní rytmy, od rodinných problémů po ekonomické, existuje mnoho faktorů, které by nás mohly připravit o hluboký a regenerační spánek.

Fyzická aktivita může být velkým pomocníkem proti chronické i sporadické nespavosti, protože navozuje spánek a zlepšuje jeho trvání a kvalitu. Ačkoli se nedoporučuje věnovat se těžké fyzické aktivitě před spaním, některá jednoduchá cvičení jógy mohou stimulovat stav relaxace, zvýšit produkci „uklidňujících“ hormonů a způsobit, že budeme více spát.

Pozice kočky a krávy

Sekvence mezi polohami kočky a krávy uvolňuje horní část zad a krk, uvolňuje napětí a synchronizuje dech. Začněte v poloze „na všech čtyřech“ a položte ruce na podlahu. Při nádechu spusťte břicho dolů, přitlačte hrudník dopředu a podívejte se nahoru.

Místo toho při výdechu ohýbejte hruď směrem k bradě a vyklenujte záda. Proveďte plynulé pohyby mezi oběma pozicemi a proveďte 3–5 dech.

Pozice dítěte

Tato póza uvolňuje napětí na zádech a ramenou, napíná pánev a má uklidňující účinek. Znovu začněte na všech čtyřech, přineste svou pánev zpět k patám a při hlubokém dýchání si opřete hrudník o stehna.

Kráčejte rukama dopředu a dobře natahujte ruce. Opřete si čelo o podlahu. Pomalu se vraťte do výchozí polohy.

Pozice oka jehly

Velmi jednoduchá poloha, která uvolňuje napětí z ramen a táhne spodní část zad.

Ze čtyřnohé polohy kráčejte dopředu rukama a plně natáhněte ruce, jednu si podložte pod hruď. Pokuste se opřít rameno o zem a otočit hrudník co nejvíce směrem ke směru, k němuž jste při výdechu dosáhli rukou. Poloha musí být provedena na obou stranách.

Pozice výpadu

Toto cvičení protahuje a uvolňuje sval beder, který spojuje páteř s nohama. Tento sval nám pomáhá chodit, působí jako podpora vnitřních orgánů a po připojení k bránici má přímý vliv na dýchání.

Položte ruce a nohy na podlahu a zvedněte pánev. Poté zatlačte pravé koleno směrem k nosu a vezměte pravou nohu do rukou.

Ruce spočívají na obou stranách předního kolena. Natáhněte krk a srovnejte ho s páteří. V tomto okamžiku se třikrát zhluboka nadechněte a poté opakujte na levé straně.

zdroj: rimedio-naturale.it