Objevte těchto 7 cviků a vytvarujte si vaše stehna a zadeček!

Hýždě patří mezi oblasti těla, které mohou nejlépe změnit naši siluetu, pokud jsou dobře tvarované a tónované. Chcete-li to provést, musíte přijmout cílenou rutinu cvičení a samozřejmě změnit své stravovací návyky vyloučením potravin, které jsou příliš tučné nebo sladké.

Cvičení není dobré jen pro vaši postavu: cvičení po dobu dvou až pěti hodin týdně nám pomáhá snížit krevní tlak, zlepšit citlivost na inzulín, lépe spát a uklidnit úzkost.

Co se týče tréninku hýždí, níže vám navrhujeme cílenou rutinu, jak je vytvarovat za měsíc. Jedná se o cvičení, která nám umožňují pracovat především na vnitřním svalu hýždí, formovat a tonizovat je v krátké době.

Lavičkový výtah. Posaďte se a natáhněte ruce dopředu. Udržujte záda rovně, ohněte podpůrnou nohu a druhou nohu natáhněte v úhlu 90 stupňů (aniž byste položili nohu na podlahu.

Odstrčte tělo od židle, držte tuto pozici co nejdéle, pak se vraťte do výchozí polohy. Proveďte 10 opakování.

Dřep s jednou nohou. Začněte ze stoje s rukama vpřed. Aniž byste ztratili rovnováhu, ohýbejte pravou nohu, když stisknete břišní svaly a spustíte tělo dolů. Cílem je provést klasický jednonohý dřep. Opakujte 10krát.

Boční zdvih. Ze stoje, s nohama mírně od sebe, ohněte levou nohu a položte na ni obě ruce. Zvedněte a spusťte nohu do strany. Proveďte 20 opakování na každé straně.

Kruhy ve vzduchu. Lehněte si na břicho, ohněte lokty a položte si ruce za krk. Zvedněte pravou nohu, jako byste se chtěli špičkou dotknout stropu. Začněte kreslit malé kruhy ve vzduchu po dobu nejméně jedné minuty, pak udělejte totéž s druhou nohou.

Prkno se zvedáním nohou. Začněte v klasické plankové poloze a zvedněte pravou nohu dozadu. Chcete-li zvýšit intenzitu cvičení, natáhněte ruce a tlačte se dopředu.

Izometrický dřep. Opřete si záda o zeď, ohněte jednu nohu (která bude vaším opěrným bodem) a položte tělo dolů. Poté zvedněte druhou nohu a držte pozici po dobu 5 sekund. Proveďte 10 opakování na každou stranu.

Boční zvedání nohou. Lehněte si na bok, s jednou paží nataženou pod hlavou a nohama na sobě. Zvedněte nohu co nejvíce nahoru a zvedněte ji 10krát nahoru a dolů. Opakujte s druhou stranou.

zdroj: rimedio-naturale.it