Provádějte toto cvičení před spaním a bude se vám lépe spát!

Pokud často zápasíte s nespavostí, nejste sami. Mnoho lidí se převaluje celé hodiny a čekají, až nakonec usnou. Pokud k tomu dojde mnohokrát během týdne, budeme unavení během dne, pokusíme se udržet vzhůru kávou, nebo dokonce upadneme do deprese nebo nadváhy. Takže tento problém je vážný! Následující pozice z jógy vám pomohou usnout.

Když tyto pohyby provádíte poprvé, nedržte je příliš dlouho. Stačí 1 minuta. V těchto pozicích postupně můžete zůstat až o 5-6 minut déle.

Pozice dítěte

Pokud máte problémy s koleny, neprovádějte toto cvičení. Ale pomůže všem ostatním uvolnit nervový systém, záda, ramena, břicho a mysl. Pokud váš zadek nemůže dosáhnout na paty, složte přikrývku vhodné tloušťky a položte ji pod zadek, abyste se na ni mohli opřít. Při cvičení zhluboka dýchejte.

Pozice motýla

Lehněte si na záda, otevřete kolena, spojte paty. Většina lidi nemůže v této poloze úplně položit kolena na zem, proto na ne netlačte. Chcete-li dosáhnout většího uvolnění, položte si složený ručník pod kolena. Natáhněte ruce do stran. Vdechněte do spodní část břicha.

Rolování na zádech

Lehněte si na záda, chytněte svá kolena. Převalujte se pomalu ze strany na stranu. Po dlouhém dni můžete toto cvičení využít k relaxaci, masáži a protažení pasu. Nechte nohy zcela uvolněné a uvolněte ramena. Dýchejte zhluboka.

Ležící zkroucená pozice

Lehněte si na záda a ohněte kolena doprava. Nohy můžete podpořit uchopením levého stehna pravou rukou. Mezitím natáhněte levou paži doleva a pomalu otočte hlavu doleva. Obě ramena se uvolňují, dýchejte! Opakujte také na druhé straně!

Pozice ryby

Lehněte si na záda s rukama na zemi vedle vás. Dlaně směřující k zemi si pomalu posuňte pod zadek a ohněte lokty, přitlačte předloktí k zemi. Výsledkem je, že vaše horní část těla začíná stoupat a hrudník se otevírá. Pokud je váš krk a zátylek ztuhlý, uvolněte hlavu a nechte ji, ať visí dolů, nebo můžete hlavu zvednout. Držte tuto pozici po dobu 5 až 10 hlubokých dechů a pomalu odstraňte dlaně. Pak ještě několik sekund ležte.

zdroj: bidista.com