Stačí vám pouhé 2 minuty, abyste odstranili bolest zad a cítili se lépe

Sedavý život, který dnes vedeme, nás často vede ke špatnému držení těla. Příliš mnoho hodin před obrazovkou, ať už v práci nebo ve volném čase, nás může přimět zaujmout postoj, který z dlouhodobého hlediska může vést k tomu, že budeme trpět určitými zdravotními problémy.

Zlepšení držení těla je zásadní pro dobré zdraví: usnadňuje dýchání a udržuje problémy s klouby a svaly na uzdě, zejména bolesti zad. Níže navrhujeme cviky na vyrovnání páteře a zlepšení držení těla.

Cvičení 1 

Dejte ruce za záda a spojte dlaně. Je důležité, aby linie paží mezi oběma lokty byla rovná. Držte pozici po dobu 10 sekund.

Cvičení 2

Přeneste jednu paži za záda, druhou zvedněte a přibližte ji k lopatkám. Pokud můžete, zkuste zavřít ruce jako řetěz a zvednout loket zvednuté paže nahoru. Držte po dobu 5 sekund a poté přepněte paže.

Cvičení 3

Aniž byste změnili polohu dolní části těla, položte ruce za hlavu a otočte horní část trupu doleva tak, aby vaše ramena byla kolmá k opěradlu židle. Podržte po dobu 5 sekund a poté opakujte otočením doprava.

Cvičení 4

Posaďte se na kraj židle a položte ruce za hlavu. Zakloňte záda a dívejte se ke stropu. Pomalu vraťte hlavu zpět a nikdy nedovolte, aby se váš pohled otočil k druhému. Položte hlavu na opěradlo židle.

Cvičení 5

Ze stoje se opřete o zeď a ujistěte se, že se lopatky, zadek a lýtka dotýkají stěny. Zpevněte břicho a zhluboka dýchejte.

zdroj: rimedio-naturale.it