Tajných 6 cviků, které vám dokážou zpevnit a odstranit tuk v oblasti zadku a stehen!

Zadek patří mezi oblasti, na které se nejvíce zaměřuje při rozhodování o zahájení rutiny cvičení. Tuk, který se hromadí přímo pod zadkem, však patří k nejobtížněji odstranitelným a klasická cvičení na zadek nemusí být v tomto ohledu užitečná.

Cvičení, jako jsou dřepy, můstky a izometrická cvičení, jsou velmi účinná při tonizaci svalů hýždí, ale jsou málo užitečná, pokud je cílem spálit tuk klasických „roliček“, které se tvoří přímo pod svaly.

6 cviků k odstranění tuku pod hýžděmi

Níže uvádíme seznam cviků zaměřených na spalování a likvidaci tuku, který se hromadí pod hýžděmi, a kombinujte je s rutinou svalového tréninku, abyste měli pevný a dobře vyladěný hýždě.

První cvičení

Opřete si záda (ve výšce lopatky) o židli opřenou o zeď a ohýbejte kolena, dokud nevytvoří úhel 90 °. S nohama od sebe zatěžte svou pánev a zvedněte boky tak, aby odpovídaly trupu. Proveďte 15 opakování a 4-5 sérií.

Druhé cvičení

K procvičení tohoto cvičení potřebujete míč pilates. Lehněte si na břicho s nataženými nohama a chodidly na míč Pilates. Zvedněte boky a s autíčkem na míče zvedněte nohy tak, aby se dotýkaly hýždí, a lehce otáčejte míčem.

Proveďte 12 opakování. Chcete-li cvičení maximalizovat, proveďte to pouze s jednou nohou a druhou zvedněte ke stropu.

Třetí cvičení

Toto cvičení je kombinací klasického dřepu a výpadu, což jsou dva náročné, ale účinné cviky na tónování hýždí a nohou.

Chcete-li provést toto cvičení, potřebujete lavičku nebo podobnou podporu, o kterou si můžete opřít zadní nohu. Pamatujte, že pokud zaznamenáte nepohodlí nebo bolest v dolní části zad nebo nohou, musíte okamžitě přestat.

Čtvrté cvičení

Hledejte vysoký povrch, například postel nebo jakýkoli jiný kus nábytku, o který si můžete nohu opřít. Postavte se před povrch a zvedněte levou nohu, ohýbejte koleno, pak ji pomalu spusťte a opakujte. Pravá noha by měla být mírně za sebou).

Před výměnou nohou proveďte 12 opakování.

Páté cvičení

Ležte na zemi, na všech čtyřech, odpočívejte na kolenou a dlaních. Natáhněte pravou nohu dozadu a zvedněte ji. Držte pozici po dobu tří sekund, poté ji pomalu spusťte a vraťte se do výchozí polohy.

Opakujte 12krát před přepnutím nohou.

Šesté cvičení

Začněte ze stejné polohy jako v předchozím cviku, natáhněte nohu dozadu a bočním pohybem dejte špičku chodidla doprava, co nejvíce ji natáhněte, pak doleva. Udělejte 12 opakování před změnou stran.

Jak odstranit tuk a zvýšit svalovou hmotu v hýždích

Neexistuje žádný magický vzorec pro eliminaci tuku, ale kombinace zdravé výživy, fyzické aktivity a rutiny cvičení zaměřené na tonizaci svalů a zvýšení svalové hmoty.

Oblast pod hýžděmi je jedním z nejtěžších trénovat a tvarovat. Je téměř nemožné být schopni přesně se rozhodnout, ze které oblasti tuk odstranit (pokud nepodstupujete kosmetické ošetření), ale lze použít cvičení ke snížení celkového tělesného tuku.

Přidejte cvičení, která jsme popsali výše, do tréninkové rutiny, abyste odstranili gluteální tuk, ale nezapomeňte je kombinovat se zdravou stravou a pravidelnou fyzickou aktivitou.

zdroj: rimedio-naturale.it