Vyzkoušejte těchto 5 pozic z jógy a odstraňte tvrdohlavý břišní tuk

Břišní svaly plní v našem těle velmi důležitou funkci. Nejde jen o estetický faktor, ale také o udržení vzpřímeného těla, správné držení těla a přiměřené síly.

Prostřednictvím těchto pozic jógy můžete navíc uklidnit úzkost, bojovat proti stresu, obnovit energii a trénovat rovnováhu.

První cvičení

Lehněte si na podlahu s rukama ve výšce hrudníku a položte dlaně na podlahu. Pak vstaňte natažením paží, udržujte záda rovně a zpevněte břišní svaly. Podepřete se prsty na nohou a držte tuto pozici asi 2 minuty. Opakujte 5 až 10krát.

Druhé cvičení

Tato pozice je podobná té předchozí, ale tentokrát se musíte podepřít lokty. Snažte se zpevnit břišní svaly, abyste měli ramena a záda rovně. Vytvořte přímku od chodidel po hlavu. Vydržte v této poloze asi 2 minuty.

Třetí cvičení

Sedněte si na podložku s nohama položenými na zemi. Zpevněte břišní svaly, držte záda rovně a zvedněte nohy, dokud s tělem nevytvoříte „V“. Držte tuto pozici asi 1 minutu.

Čtvrté cvičení 

Tato poloha je podobná té předchozí, ale nemusíte vytvářet „V“ svým tělem, ale musíte zvednout hlavu a nohy několik centimetrů od podlahy. Zpevněte břicho, abyste dosáhli správné rovnováhy.

Páté cvičení

Zpevněte si břicho s ohnutými nohami. Mírně zatlačte ramena dozadu a rukama uchopte paty. Nesundávejte nohy z podlahy. Při vdechování se snažte co nejvíce zvednout boky a vytvořte si most zády.

zdroj: rimedio-naturale.it