Vyzkoušejte těchto 8 cvičení na posílení nohou a zbavení se tuků

Nohy, stehna a hýždě jsou místa, kde se tuk snáze hromadí. Některá cílená cvičení nám mohou pomoci zbavit se tohoto typu tuku a s trochou odhodlání a vytrvalosti nám poskytnout štíhlejší a méně oteklý vzhled.

Níže uvádíme 8 cílených cviků na zpevnění nohou a odstranění tuku a otoků.

Chůze. Efektivní aerobní cvičení, které vám pomůže zhubnout a zrychlit váš metabolismus. Pokud nemůžete běžet, můžete se rozhodnout pro svižné procházky a postupně zvyšovat intenzitu a délku trasy.

Dřep. Jedno z nejklasičtějších cvičení. Lze to udělat bez jakékoli váhy, pomocí tyče na koště k udržení rovnováhy nebo opřením zády o zeď, abyste se ujistili, že máte záda rovnou. Úhel kolen musí být 90 stupňů. Opakujte 10 krát pro 3 série.

Výpady. Ve stoje vykročte dopředu tím, že položíte pravou nohu ohnutou. Pata levé se mírně zvedne, zatímco koleno by se nikdy nemělo dotýkat podlahy. Opakujte 10 krát na každou stranu.

Zvedání nohou. Najděte si oporu, poté zvedněte jednu nohu ze země a položte nohu na vnitřní stranu stehna spočívající na zemi. Držte po dobu 30 sekund a poté přepněte nohy. Opakujte 10 krát se stahováním svalů.

Zadní skoky. Obzvláště efektivní pro odstranění tuku v nohách a tonizaci hýždí. Začněte na všech čtyřech a poté natáhněte jednu nohu dozadu. Udržujte přímku se zády. Opakujte s druhou nohou.

Jedna noha. Lehněte si na bok a položte paži stejné části těla pod hlavu. Namiřte levou ruku na zem před břicho. Zvedněte nohu a držte ji rovně, držte pozici několik sekund, poté opakujte. Cvičte na obou stranách.

Noha prodloužená. Ve stoje, s rukama po stranách, zvedněte jednu nohu nahoru a zvedněte ji do výšky pánve. Držte několik sekund a poté opakujte druhou nohu.

Cviky na vnitřní stehno. Lehněte si na zem a zvedněte nohy. Zatáhněte je a poté je přemístěte paralelně. Opakujte 10 krát.

zdroj: rimedio-naturale.it