Zjistěte, jaký máte typ nohou a jak si je doma zpevnit za 10 minut

Mít dokonalé nohy je cílem mnoha z nás, přesto nejúčinnější typ cvičení pro tento účel závisí hodně na naší fyzické konformaci a našich potřebách.

trénování nohou existují různé typy cvičení a všechny se přizpůsobují různým fyzickým vlastnostem. Nohy se skládají z bazálního segmentu, prostředního segmentu a distálního segmentu. Tyto vlastnosti se mohou u jednotlivých lidí mírně lišit, a to kvůli několika faktorům.

Níže navrhujeme, jaký druh cvičení máte cvičit a tonizovat nohy podle jejich typu.

Prominentní nohy

Tento typ nohou je nejvíce „baculatý“ v oblasti stehen, lýtek, kolen a kotníků. Jsou to ty, které jsou nejvíce náchylné k zadržování tekutin, a proto bychom měli snížit spotřebu soli.

Chcete-li trénovat tento typ nohou, můžete cvičit dřep. Opřete si záda o zeď a ohýbejte kolena o 90 stupňů, takže stehna budou rovnoběžná s podlahou. Přitahujte tělo nahoru a dolů a vždy stahujte svaly břicha. Cvičte 3krát denně po dobu 3 minut.

Štíhlé nohy

Vyznačují se plochými hýžděmi, které dodávají tělu štíhlejší vzhled. Právě z tohoto důvodu je důležité vyřezávat pánev.

Pro trénink tohoto typu nohou se doporučují dřepy „sumo“. Oddělte chodidla mírným otevřením prstů. S rovnými zády položte tělo dolů, dokud vaše stehna nejsou rovnoběžná se zemí, poté se vraťte do výchozí polohy. Vždy udržujte své břišní svaly napnuté. Cvičte 3krát denně po dobu nejméně 3 minut.

Trojúhelníkové nohy (širší boky a štíhlejší nohy)

Výsledky tréninku mohou být méně nápadné kvůli problému s kostí. V tomto případě se doporučuje zeštíhlit postavu vyloučením přebytečného tuku.

Proveďte předchozí dva typy dřepů a přidejte „bulharský“ dřep. K procvičení tohoto cviku potřebujete stoličku nebo jiný povrch, na kterém si můžete nohu opřít. Položte jednu nohu na stoličku a položte pánev dolů, aniž byste ohýbali záda. Vydržte v této pozici několik sekund, poté se vraťte do výchozí polohy a střídejte druhou nohu.

zdroj: rimedio-naturale.it