Zjistěte, jaký máte typ nohou a zpevněte je pomocí těchto cvičení!

Mít dokonalé nohy je cílem mnoha lidí, kteří se blíží fyzické aktivitě. K tonizaci nohou slouží cílená cvičení, která jsou víceméně účinná v závislosti na typu nohou.

Podle Encyclopedia Britannica jsou nohy složeny z bazálního segmentu, prostředního segmentu a distálního segmentu. Tyto vlastnosti se mohou u jednotlivých lidí mírně lišit, a to z různých důvodů.

Přijetí nejúčinnější cvičební rutiny pro složení vlastností nohou nám umožňuje získat uspokojivější a rychlejší výsledky.

Cvičení pro „buclaté“ nohy

Tento typ nohou se vyznačuje tím, že je více „zaoblený“ jak na stehnech, tak na lýtkách a kotnících. Rovněž mají tendenci trpět zadržováním tekutin, a proto se doporučuje snížit příjem soli.

Chcete-li tento typ nohou ztenčit a vytvarovat, můžete provést klasický dřep. Opřete si záda o zeď a kolena udělejte v úhlu 90 °. Stehna musí být rovnoběžná s podlahou. Lezte nahoru a dolů a udržujte své břišní svaly napnuté.

Cvičte 10 minut třikrát denně.

Cvičení pro štíhlé nohy

U tohoto typu nohy, která obvykle následuje po plochějších hýždích, je nutné vyvinout svaly, které tvarují křivky a zúží linii pasu.

Sumo dřep je nejvhodnější cvičení pro tento typ nohy. Oddělte chodidla a záda zcela rovně položte na zadek, dokud nebudou stehna rovnoběžná s podlahou.

Cvičte 3krát denně po dobu 10 minut.

Trojúhelníkové nohy (širší boky a štíhlejší nohy)

Tento typ nohou závisí na tvaru kostí, jsou krásné, ale vyžadují zvláštní trénink.

Proveďte předchozí dva typy dřepů a přidejte „bulharský“ dřep . K procvičení tohoto cviku potřebujete stoličku nebo jiný povrch, na kterém si můžete nohu opřít. Položte jednu nohu na stoličku a položte pánev dolů, aniž byste ohýbali záda. Vydržte v této poloze několik sekund, poté se vraťte do výchozí polohy a střídejte druhou nohu.

zdroj: rimedio-naturale.it