Zpevněte a vyformujte si lýtka pomocí těchto 3 cviků

Mít dobře vycvičená a dobře velká lýtka může přispět k vzhledu a hybnosti celého těla dlouhou cestou. Nemluvě o tom, že pokud jsou dostatečně silné, také pomáhají předcházet úrazům kolen a nohou obecně.

Existují některá cílená cvičení, která nám pomáhají růst lýtek, přímo trénují svaly této oblasti těla a současně spalují přebytečný tuk.

První cvičení. Toto jednoduché cvičení je jedním z nejúčinnějších pro vypracování lýtek. Udělejte to s nohama dohromady a bez zastavení po dobu 4 minut, poté odpočiňte a opakujte ještě třikrát. Skákání přes švihadlo není snadné, takže může chvíli trvat, než si zvyknete.

Druhé cvičení. Pro toto cvičení stačí mít po ruce některá schodiště nebo schod nebo lavičku, které jsou umístěny čelem ke zdi, aby nedošlo k pádu. Vylezte na špičku žebříku nebo schůdku, opřete se o metatarzální chodidla a zvedněte tělo na špičkách nohou. Držte pozici několik sekund a poté se vraťte do výchozí polohy. Proveďte 25 opakování.

Třetí cvičení. Pro toto cvičení použijete činku o hmotnosti 5 kg. Sedněte si na podlahu, zády rovné a ohýbejte kolena směrem k hmotnosti. Položte činku na nárt a zvedněte prsty na nohou. Držte pozici několik sekund a poté se vraťte do výchozí polohy. Proveďte 25 opakování.

zdroj: rimedio-naturale.it