Zpevněte a vyformujte si postavu pomocí těchto 4 jógových pozic

Tyto zdravotní přínosy jógy jsou hojné, ale dnes se zaměříme na ty pozice, které vám pomohou zhubnout a tón nahoru.

Jóga je ideální pro stimulaci spalování tuků, stejně jako pro posílení zádových svalů.

Poloha mostu. Toto protahovací cvičení pomáhá snižovat břišní a zádový tuk a také posilovat nohy. Lehněte si na záda, ohněte kolena a nohy lehce roztáhněte. Při zvedání boků přitlačte nohy a paže na podlahu a váhu přeneste na ramena. Zadržte dech na 10 sekund a opakujte 10 krát.

Poloha kočičí krávy. Pomáhá spalovat tuky zlepšením držení těla a pohyblivosti. Postavte se do čtyřnohé polohy, poté se nadýchněte zády a při nádechu zvedněte hrudník. Při výdechu otočte břicho dozadu a napodobujte polohu vyděšené kočky. Opakujte 10krát.

Poloha orla. Posiluje celou oblast ramen. Z pozice ve stoje zvedněte pravou nohu a ohněte koleno a převalte pravou nohu přes levou. Natáhněte ruce dopředu a položte pravou ruku na levou, poté ohněte lokty a zvedněte ruce. Ohněte zápěstí a položte ruce rovnoběžně se zemí. Opakujte s druhou nohou.

Supta Padangusthasana. Pomáhá nám zhubnout, zlepšit oběh a zmírnit napětí v kolenních šlachách. Lehněte si na záda, ohněte pravé koleno a obejměte stehno a přitlačte ho k hrudi. Při výdechu protáhněte nohu tak, že nohu protáhnete a držte ji v poloze asi 10 sekund. Opakujte s druhou nohou.

Sdílejte tuhle sestavu s vašimi přáteli, ať si také mohou zacvičit!

zdroj: rimedio-naturale.it