12 skvělých způsobů, jak zůstat ve formě pro ty, kteří jsou vždy ve spěchu!

Dobrých rad, jak zhubnout je na internetu, v knihách a odborných časopisech plno. Nejlépe funguje klasická kombinace vyvážené a pravidelné stravy se cvičením několikrát týdně. To už ale dávno víte.

Možná ale tyto postupy nepraktikujete, protože prostě nemáte dostatek času. Pokud však chcete shodit nějaká kila, postačí, když provedete ve svém životě pár následujících změn, vyzkoušejte a uvidíte!

Vyměňte konzervovanou zeleninu za mraženou

Přidaný cukr a další konzervační látky, které se přidávají do konzervované zeleniny, odstraňují z jejich obsahu vitaminy. Naopak zmrazená zelenina si uchovává všechny své zdravé prvky a neobsahuje žádné další přísady.

Kandované ovoce a ořechy namísto sladkostí

Nahraďte koláče a bonbóny čerstvým ovocem, sušeným ovocem a ořechy. Tímto způsobem se můžete zbavit přebytečného cukru a tuku ve své stravě, aniž byste se vzdali sladké pochoutky.

Volte správné ovoce

Broskve, nektarinky a švestky vám mohou pomoci snížit hladinu cholesterolu, takže by to měla být Vaše první volba, pokud se snažíte zhubnout. Nezapomínejte však, že dietologové navrhují konzumovat ovoce pouze v první polovině dne.

Nepoužívejte výtah

Pokud přestanete používat výtah a místo toho začnete vybíhat schody, během jednoho měsíce si všimnete výsledků – ručička váhy padne a vaše nohy budou krásně vypracované.

Zacvičte si místo popcornu a bramborových lupínků

Pokud se o víkendech vzdáte odpočinku před televizí, budete mít po víkendu výrazně menší váhu. A to platí zejména tehdy, když nahradíte nezdravé stravování cvičením, které můžete provádět, když sledujete film.

Omezte kalorické dezerty

Přebytečných kil se můžete zbavit během několika málo měsíců, pokud přestanete nakupovat ty dezerty, které mají vysoký počet kalorií. Je jednoduché je nahradit – dejte si porci ovocného salátu nebo zmrzlého jogurtového dezertu.

Řekněte „ne“ majonéze a zakysané smetaně

Není příliš těžké nahradit tučnou majonézu a zakysanou smetanu přírodním nebo řeckým jogurtem. To pomůže nadbytečným kilogramům zmizet.

Výběr správné kávy

Tím, že uděláte něco tak jednoduchého, jako je nahrazení svého denního cappuccina černou kávou, se můžete vyhnout stovkám dalších kalorií.

Schůzky v posilovně

Nemáte čas na cvičení? Existuje chytrý způsob: organizujte setkání s přáteli a kolegy v místní posilovně. Tímto způsobem dokážete snadněji najít 30 minut, abyste si mohli zacvičit.

Občerstvení před jídlem

Konzumujete přibližně 1000 kalorií pokaždé, když jdete do restaurace. Pokud si však dáte nějaký netučný vývar nebo salát před její návštěvou, pak můžete snadno snížit množství kalorií, které jíte v restauraci o 20-30 %. Zjistíte, že sníte například jen několik plátků pizzy než celou. To vám může pomoci vyhnout se přibírání zhruba 5-7 kg v průběhu roku.

Aromaterapie

Již dlouho je známo, že různé vůně mohou mít vliv na vaši chuť k jídlu. Vůně banánů, hrušek a jablek může například snížit vaši chuť k jídlu a pomoci zbavit se vaší touhy po něčem dobrém. Takže pokud chcete jíst další sušenku, vyměňte ji za hrušku nebo nasajte její vůni.

Lehká polévka namísto hlavního jídla

Několik kilo rychle zmizí, pokud se začnete pravidelně rozhodovat ve prospěch polévky bez tuku nebo zeleniny místo těžkého hlavního jídla. Polévka Vás zasytí, ale obsahuje méně kalorií.

zdroj: brightside.me