18 důvodů, proč by jste měli pít zelený čaj každý den!

Víte, že zelený čaj poskytuje mnoho výhod pro nás a naše zdraví. Číňané věděli o zdravotních výhodách zeleného čaje už dávno a používají zelený čaj k léčbě všeho, od bolesti hlavy až po stres. 

Dáme vám 18 dobrých důvodů, proč byste měli pít zelený čaj každý den, nebo alespoň obden! 

1. Zelený čaj pomáhá při hubnutí

Zelený čaj pomáhá při spalování tuku, což je velmi dobré, pokud jsme ochotni zhubnout. Kromě spalování tuků také zelený čaj přirozeně zrychluje náš metabolismus. Může nám pomoci spálit až 70 kalorií za jediný den. To znamená, že pokud pravidelně konzumujeme zelený čaj, můžeme ztratit až 3,5 kg za rok.

2. Zelený čaj snižuje hladinu cholesterolu v krvi

Zelený čaj může pomoci snížit hladinu cholesterolu v krvi. Rovněž zvyšuje vztah mezi špatným a dobrým cholesterolem tím, že snižuje hladinu špatného cholesterolu.

3. Zelený čaj předchází srdečním chorobám

Zelený čaj pomáhá předcházet srdečním chorobám a mrtvici, čímž snižuje hladinu špatného cholesterolu. Po infarktu urychluje zelený čaj obnovu srdečních buněk.

4. Zelený čaj snižuje riziko rakoviny

Zelený čaj pomáhá snižovat riziko rakoviny. Antioxidanty v zeleném čaji jsou účinnější než vitamin C a jsou také považovány za mnohem lepší než vitamin E. Pomáhají tělu chránit buňky před poškozením souvisejícím s rakovinou.

5. Zelený čaj snižuje riziko artritidy

Zelený čaj může snížit a někdy pomoci proti riziku revmatoidní artritidy. Chrání chrupavku blokováním enzymu, který chrupavku ničí.

6. Zelený čaj je vhodný k léčbě Alzheimerovy choroby

Na Alzheimerovu chorobu neexistuje žádný lék, ale zelený čaj pomáhá zpomalit proces, který uvolňuje acetylcholin v mozku, což vede k Alzheimerově chorobě, takže pomáhá zlepšit vaši paměť.

7. Zelený čaj posiluje naše kosti

Zelený čaj má vysoký obsah fluoridů. Fluorid pomáhá udržovat sílu kostí. Pokud pijete zelený čaj každý den, pomůže vám udržet hustotu kostí.

8. Zelený čaj pro ošetření proti stárnutí

Zelený čaj pomáhá proti stárnutí a pomáhá nám vypadat krásnější a mladší. Tato výhoda je způsobena antioxidanty známými jako polyfenoly, které bojují proti škodlivým účinkům volných radikálů způsobujících stárnutí a vrásky pokožky.

 9. Zelený čaj předchází obezitě

Zelený čaj předchází obezitě zastavením přeměny glukózy na tukové buňky. Pokud pijete zelený čaj a pokud se věnujete zdravé stravě, také pokud pravidelně cvičíte, nikdy nebudete mít nadváhu a budete mít pěkně tvarované tělo a vynikající zdraví.

10. Zelený čaj je vhodný pro pacienty s cukrovkou

Zelený čaj zlepšuje metabolismus glukózy a zabraňuje zvýšení hladiny cukru v krvi.

11. Zelený čaj pomáhá předcházet vysokému krevnímu tlaku

Pití zeleného čaje pomáhá udržovat nižší krevní tlak potlačením angiotensinu, což vede k vysokému krevnímu tlaku.

12. Zelený čaj pomáhá předcházet Parkinsonově chorobě

Lidé, kteří pijí zelený čaj, snižují pravděpodobnost Parkinsonovy choroby. Antioxidanty v zeleném čaji pomáhají předcházet poškození mozkových buněk, které by mohlo způsobit Parkinsonovu chorobu.

13. Zelený čaj je vhodný pro onemocnění jater

Pomáhá předcházet transplantaci u lidí se selháním jater. Zelený čaj také ničí škodlivé volné radikály v tukových játrech.

14. Zelený čaj posiluje imunitní systém

Zelený čaj obsahuje flavonoidy a polyfenoly, které pomáhají posilovat imunitní systém, posilují vaše tělo a bojují proti infekcím.

15. Zelený čaj snižuje hladinu cukru v krvi

Zelený čaj obsahuje polyfenoly a polysacharidy, které nám pomáhají snižovat hladinu cukru v krvi.

16. Zelený čaj pomáhá bojovat proti chřipce a alergiím

Zelený čaj obsahuje vitamín C, který pomáhá předcházet a také bojovat proti chřipce. Epigalokatechin gallát, který se nachází v zeleném čaji, zmírňuje alergie.

17. Zelený čaj snižuje stres a pomáhá proti zubnímu kazu

Zelený čaj je bohatý na L-theanin – aminokyselinu, která pomáhá snižovat stres. Zelený čaj také ničí viry a bakterie, které způsobují mnoho zubních onemocnění zubů.

 18. Zelený čaj předchází otravě jídlem

Zelený čaj obsahuje antioxidační katechin schopný ničit bakterie odpovědné za otravu jídlem, zelený čaj také ničí toxiny v našem těle.

zdroj: healthyfoodhouse.com