20 jednoduchých a rychlých triků na hubnutí – které skutečně fungují!

Pokud jste se někdy snažili rychle zhubnout – a nezvládli to – jste jedním z milionů (možná miliard) frustrovaných jednotlivců.

Chceme vám pomoci správně se rozhodnout, jak rychle zhubnout a cítit se každý den dobře. Zde je 20 přirozených a zdravých způsobů, jak zhubnout

# 1 VEĎTE SI POTRAVINOVÝ DENÍK

Různé studie ukazují, že lidé, kteří si vedou „deník“ o jídle, jedí asi o 15 procent méně kalorií a mají rychlejší úbytek hmotnosti. Hmatatelný záznam o vašem příjmu potravy, který pravděpodobně obsahuje některé nevhodné položky, často stačí ke změně vašich stravovacích návyků.

# 2 NAJDĚTE PODPORUJÍCÍ SKUPINU

Ať už online nebo osobně, mít osobu nebo skupinu jednotlivců, kteří podporují vaše cíle, funguje. Podle Americké psychologické asociace (APA) sociální podpora „usnadňuje dodržování plánu hubnutí, sdílení tipů na stravu a cvičení a (hledání) kamaráda na cvičení.“

# 3 Pijte více vody

Je v pořádku pít kávu, džus nebo mléko ráno, ale nezapomeňte na vodu. Výzkum ukázal, že často ti, kteří drží dietu nebo plán hubnutí, zhubnou, když pijí dostatek vody.

Voda pomáhá vyplavovat toxiny z těla. Je také důležité vyhýbat se sladkým nápojům se sodou.

# 4 MOŽNOST ZDRAVÝCH SNACKŮ

Ano, úbytek hmotnosti na základě životního stylu vyžaduje sebekázeň. To znamená, že se můžete nasvačit zdravě nebo ji vynechat. Je také důležité pravidelně upravovat množství a načasování vašeho občerstvení. Odpustit si „půlnočního občerstvení“ nebo „dobrotu“ může ve skutečnosti zabránit nabrání každoročně několika kilogramům navíc.

# 5 MÉNĚ TV

Stačí o hodinu méně televize a budete méně nakloněni režimu „kino“. Ano, všichni milujeme sledování naší oblíbené show. Místo toho jděte na lehkou procházku nebo se proběhnout.

# 6 ČISTÉ NEBO ORGANIZOVANÉ

Čištění zaměstnává vaši mysl. Je to také skvělý způsob relaxace a strádání. Bez legrace. Najděte něco – podlahu v koupelně, skříň, uvnitř nebo vně auta, okna, cokoli – na úklid. Čištění také spaluje kalorie!

# 7 ODNAUČTE SE „HLADOVÝ IMPULZ“

Tolik z nás sáhne po této tučné dobrotě ze zvyku. Skutečný fyzický hlad stimuluje hladové hormony – a budete vědět, kdy potřebujete jíst. Většina odborníků souhlasí s tím, že když si myslíme, že máme hlad, ve skutečnosti máme jen žízeň. Pijte více a dejte tomu 20 minut. Pokud máte stále hlad, dopřejte si zdravé občerstvení.

# 8 KAŽDÝ DEN CHOĎTE PO SCHODECH 10 MINUT

Podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí spalují „uživatelé schodů“ pětkrát více kalorií než jejich protějšky, kteří používají výtah. To představuje až 10 kilo ročně!

# 9 KAŽDÝCH PÁR HODIN SE PROJDĚTE

Využijte přestávky ve svůj prospěch. Udělejte si rychlou 5 minutovou procházku každé dvě hodiny a budete mít v kapse 20 minut aerobní aktivity, než vyjdete z kanceláře domů. Výhra!

# 10 JEDNODUCHÉ DOPLŇKY

Pokud se rozhodnete jíst zpracované potraviny, zaměřte se na nákup produktů bez kukuřičného sirupu, fruktózy nebo (pokud můžete) cukru. Hledejte verze bez cukru a možnosti s nízkým obsahem sodíku bez konzervačních látek. Dnes je mnohem jednodušší najít takové produkty, ale budete překvapeni, kolik toho ještě zbývá s přísadami, které nemůžete ani vyslovit.

# 11 ZAVŘETE KUCHYŇ

Dobrým zvykem je po večeři uklidit a zavřít kuchyň. Nastavte si čas, kdy se zavře a kdy se znovu otevře v ranních hodinách. Pozdní večerní hostiny mají svou cenu.

# 12 CHŮZE PŘED VEČEŘÍ

Většina výzkumů ukazuje, že chůze po večeři pomáhá při trávení a hubnutí. Podle studie University of Glasgow „Chůze před jídlem snižuje hladinu tuků v krvi a zlepšuje funkci cév, i když má jedinec jídlo s vysokým obsahem tuků a sacharidů.“ Procházka před večeří také zvyšuje pocit plnosti.

# 13 JEZTE DOMA

Restaurace a další místa podávají velké porce jídla s vyšším obsahem oleje a soli, než byste ve skutečnosti použili doma. Odpuste si extra kalorie a dopřejte si doma zdravější možnosti svého oblíbeného pokrmu rychlého občerstvení.

# 14 POUŽÍVEJTE MENŠÍ TALÍŘ

Velikost talířů se dramaticky zvětšila ve srovnání s tím, co byly před 50 lety. S menším talířem, zvláště pokud jíte rychle, přimějete mysl, aby si myslela, že jste snědli víc.

# 15 OBJEDNEJTE SI MENŠÍ PORCI

Při příležitostech, kdy si dopřáváte rychlé občerstvení, si objednejte nejmenší porci. To vám umožní vychutnat si své oblíbené jídlo bez veškerého tuku a kalorií z vaší obvyklé porce. Chcete-li zažít ještě větší kalorický rozdíl, objednejte si místo hranolků domácí salát.

# 16 HODNĚ ZELENINY

Většina zeleniny má nízký obsah kalorií, vysoký obsah vlákniny a je velmi sytá. Konzumujte syrovou nebo jí dobře připravte a může být vynikající.

# 17 JEZTE VÍCE (ZDRAVÝCH) OBILOVIN

Existuje spousta výzkumů, které ukazují, že ovesné vločky nebo celozrnné cereálie s vysokým obsahem vlákniny jsou skvělou volbou pro snídani nebo svačinu. Ovesné otruby, grape nuts, drcená pšenice a broušený oves jsou vynikající volbou. Jíst celá zrna vám pomůže cítit se plnější déle.

# 18 ODPUSTE SI BÍLÝ CHLÉB

Podle studie Harvardské univerzity: „Příjem celozrnných výrobků byl spojen s až o 9% nižší úmrtností a až o 15% nižší mortalitou související s kardiovaskulárními chorobami, což je celosvětově hlavní příčina úmrtí. Obezita dramaticky zvyšuje riziko KVO. Místo toho se rozhodněte pro celozrnné pečivo.

# 19 ZMĚŇTE TYP MLÉKA

Pokud pijete plnotučné mléko, změňte na 2 procenta; pokud vypijete 2 procenta, změňte je na 1 procento. Někomu rostlinné mléko, jako je ovesné mléko, funguje ještě lépe. Jakmile si zvyknete na danou chuť zdravého mléka, nebudete ani schopni poznat rozdíl.

# 20 ČIŠTĚNÍ PO KAŽDÉM JÍDLE

Čištění zubů po každém jídle je psychologická metoda hubnutí – a velmi účinná. Tento návyk signalizuje vašemu tělu a mozku, že doba jídla skončila. Je tedy více pravděpodobné, že uklidníme „hladový impuls“ snacking.

zdroj: powerofpositivity.com