3 potraviny, které vám v krátké době regenerují a detoxikují játra!

Játra jsou jedním z životně důležitých orgánů těla. Jsou důležitá a zodpovědná za mnoho funkcí: trávení, metabolismus, imunitu a ukládání živin, které tělo potřebuje k přežití. Kolik péče jim ale věnujete?

Nezdravý životní styl, alkohol, mastná a tučná jídla. Každý z nás občas zhřeší a játra tím utrpí. Problémům ale můžete přesto předejít, Podívejte se na tři potraviny, které v krátké době regenerují játra.

Česnek

Česnek je výborným prostředkem pro čištění jater. Obsahuje enzymy, které pomáhají eliminovat toxiny. Dále obsahuje dvě přírodní látky (alicin a selen), které pomáhají při čištění a ochraně jater před poškozením. Kromě toho česnek snižuje cholesterol a triglyceridy, které mohou přetížit játra a zabránit tomu, aby fungovala správně. K regeneraci jater použijte čerstvý česnek. Konzumujte dva až tři stroužky česneku denně a přidávejte jej do jídla tak často, jak je to jen možné.

Grapefruit

Vzhledem k tomu, že je významným zdrojem vitamínu C, pektinu a antioxidantů, grapefruit stimuluje přirozený proces regenerace jater. Obsahuje také glutathion, silný antioxidant, který neutralizuje volné radikály a detoxikuje játra. To také pomáhá, pokud jste snědli příliš mnoho tuku. Kromě toho flavonoid, který grapefruit obsahuje pomáhá rozkládat tuk. Denně vypijte sklenici 100 ml grapefruitové šťávy na snídani.

Pozor! Jestliže užíváte některé léky, poraďte se se svým lékařem. Grapefruit může reagovat s některými léky.

Červená řepa

Červená řepa je další potravina, která silně regeneruje játra. Obsahuje betakaroten, který stimuluje a zlepšuje činnost jater. Červená řepa je také přirozeným čističem krve. Přidejte čerstvou řepu do svého denního jídelníčku. Podívejte se, jak si můžete připravit salát z červené řepy s ořechy.

Budete potřebovat následující složky:

  • plechovku červené řepy nebo nakrájené kostky
  • dvě lžičky extra panenského olivového oleje
  • šťávu z půl citronu

Příprava a spotřeba

Smíchejte všechny ingredience a jezte dvě čajové lžičky každé dvě hodiny jeden týden. Není problém jíst jej po celý týden a připravovat takový salát každý den.

zdroj: kilocalorii.ro