5 bylin, které podporují spalování tuku a zrychlují metabolismus!

Pojďme si to ujasnit, neexistují žádné kouzelné triky, které by mohli nahradit zdravé stravování a dostatek pohybu. Pro zlepšení výsledků při hubnutí však můžete udělat hodně – jedním ze skvělých způsobů, jak urychlit proces spalování tuků, je zahrnout do vaší stravy některé byliny.

Kromě přidání chutě do jídla mohou některé bylinky, jako je ženšen, šalvěj a máta peprná, zrychlit váš metabolismus a pomoci vám detoxikovat tělo. Chcete-li zhubnout rychleji a užít si řadu dalších zdravotních výhod, vytvořte prostor ve vašem jídelníčku pro těchto 5 bylin.

  1. Ženšen

Ženšen působí hlavně jako povzbuzující prostředek, takže zrychluje váš metabolismus a snižuje únavu tím, že poskytuje větší přístup k ložené energii, což může výrazně zvýšit účinnost vašich cvičení. Užívejte ženšen opakovaně, abyste dosáhli optimálních výsledků.

  1. Šalvěj

Šalvěj je velmi oblíbená svými diuretickými, antioxidačními a karminativními vlastnostmi, díky kterým je skvělým nástrojem pro dosažení vašich cílů. Čaj z lístků šalvěje vám poskytne silný metabolický účinek a pomůže vám vyplavit toxiny a nečistoty z vašeho těla.

  1. Máta peprná

Čaj z máty působí jako látka potlačující chuť k jídlu, která vám pomůže cítit se déle syt a jíst méně po celý den. Také zlepšuje trávicí proces a podporuje lepší vstřebávání živin. Kromě toho bylo prokázáno, že máta peprná zvyšuje produkci hormonů, které stimulují spalování tuků.

  1. Kořen pampelišky

Mezi překvapivé výhody pampelišky patří její čistící schopnosti a protizánětlivé vlastnosti, které pomáhají tělu léčit, regenerovat a udržovat zdravou váhu. Kromě toho zařazení pampelišky do jídelníčku napomáhá k odvodnění a několik studií naznačilo, že může pomoci zvýšit výdrž.

  1. Yerba maté

Tato jihoamerická stimulační bylina obsahuje matein.  Sloučeninu podobnou kofeinu, která vám může pomoci zrychlit váš metabolismus a zvýšit hladinu energie, což vede k rychlejšímu odbourávání tuků. Je také známo, že Yerba maté potlačuje touhu po nezdravém jídle a zpomaluje rychlost vyprazdňování žaludku, což znamená, že váš pocit sytosti po jídle vydrží déle.

Mějte na paměti, že tyto byliny nedokážou zázraky sami o sobě. Pokud chcete skutečný pokrok, budete potřebovat nízkokalorickou dietu a pravidelné návštěvy tělocvičny. Ale pokud již vedete zdravý životní styl zaměřený na fitness, určitě vám pomohou dosáhnout lepších výsledků za kratší dobu. Hodě štěstí!

zdroj: fitnessandpower.com