5 potravin, které zvyšují produkci testosteronu a plodnost mužů

V dnešní době má jeden ze šesti párů problém s otěhotněním. Problémem ve 20 % případů je nízká kvalita spermatu u mužů, což je často spojeno s nedostatkem zinku a vitamínů. Tyto živiny velmi často dokážou nejen kvalitu spermatu zvýšit, ale také zvýší produkci testosteronu a libido.

A to je důvod, proč musíte zahrnout do jídelníčku více potravin, které obsahují tyto chybějící látky. Tady nalezne některé z nich:

Dýňová semínka

Dýňová semínka jsou dobrým zdrojem zinku, omega 3 mastných kyselin, mědi a vitamínu K. Také mají protizánětlivé vlastnosti, které chrání tělo před rakovinou, artritidou a osteoporózou. Omega 3 mastné kyseliny zvyšují průtok krédo pohlavních orgánů.

Granátové jablko

Šťáva z granátového jablka zlepšuje erektilní funkci a zlepšuje kvalitu spermií. Výsledky studie ukázaly, že muži a ženy, kteří denně konzumovali sklenici šťávy z granátového jablka, měli v těle zvýšenou hladinu testosteronu, což zvýšilo sexuální touhu. Výsledky výzkumu provedeného na Universitě v Edinburku říkají, že milovníci tohoto červeného nápoje mají o 16 až 30 % vyšší hladinu testosteronu než ti, kteří ho nekonzumují pravidelně.

Ústřice

Ústřice jsou velmi bohaté na zinek, který se doporučuje při léčbě mužské neplodnosti, protože je důležitým prvkem pro produkci kvalitních spermatozoidů.

Česnek

Česnek působí jako přírodní afrodiziakum a zvyšuje produkci spermií. Obsahuje složku zvanou allicin, která zvyšuje vytrvalost spermií a zlepšuje krevní oběh. Selen přítomný v česneku také přispívá k lepší kvalitě spermií.

Zelený čaj

Studie v roce 2012, zveřejněná v časopise Molecular Nutrition and Food Research, zjistila, že malá dávka složky zvané EGYGG, přítomná v zeleném čaji, neutralizuje volné radikály v těle a zvyšuje tak plodnost.

zdroj: fitnessandpower.com