8 důvodů, proč jíst avokádo! Jedná se o superpotravinu!

Toto hruškovité ovoce, také známé jako „krokodýlí hruška“ roste na stromě, který je původem ze Středního Mexika. Avokádo poskytuje téměř 20 základních živin, mezi nimiž jsou vitamín E, draslík, vláknina, kyselina listová, vitamíny B, zinek a mnoho dalších. A navzdory vysokému obsahu tuku je avokádo jedním z nejpřínosnějších plodů, které můžete jíst.

Zde je 8 výhod, které získáte z konzumace avokáda:

  1. Má protizánětlivé vlastnosti

Avokádo má vysoký obsah karotenoidních antioxidantů, včetně beta-karotenu a alfa-karotenu, luteinu, neoxantinu, neochromu, beta-kryptoxanthinu, zeaxanthinu, violaxanthinu, beta-karotenu a alfa-karotenu. Obsahuje také minerály, jako je zinek, mangan a selen a Omega 3 mastné kyseliny. Díky tomu je to vysoce protizánětlivé ovoce, které pomáhá snižovat riziko zánětlivých a degenerativních poruch.

  1. Přínosy pro zdraví srdce

Vysoká hladina homocysteinu je spojena se zvýšeným rizikem srdečních onemocnění. Avokádo obsahuje kyselinu listovou a vitamin B6, o nichž je známo, že regulují hladiny homocysteinu. Vitamin E, mononenasycené tuky a glutathion v avokádu jsou také skvělé pro udržení zdravého srdce.

  1. Snižuje vysoký krevní tlak

Vzhledem k vysokému obsahu draslíku, který má, může avokádo pomoci při snižování vysokého krevního tlaku.

  1. Snížení hladiny cholesterolu

Beta-sitosterol je sloučenina, u které bylo prokázáno, že snižuje hladinu cholesterolu a nachází se v avokádech. V jedné studii zaznamenalo 45 dobrovolníků průměrný pokles cholesterolu o 17 % po konzumaci tohoto ovoce pouze jeden týden.

  1. Lepší vstřebávání živin

Výzkum zjistil, že určité živiny jsou vstřebávány lépe při konzumaci s avokádem. To je případ fytonutrientů rozpustných v tucích, které vyžadují určitou kombinaci a množství dietních tuků, které mají být konzumovány.

  1. Rovnováha hormonů

Určité tuky jsou nezbytné pro metabolismus tuků a rozpad tuků i pro produkci hormonů. Esenciální mastné kyseliny (omega 3 a omega 6) ve svém organickém stavu prospívají mnoha způsoby a jedním z těchto způsobů je produkce hormonů; primárně steroidní hormony jako testosteron, kortizol, estrogen a progesteron. Avokádo má vysoký obsah tuků a ano, to jsou ty „dobré“ tuky.

  1. Kontrola hladiny cukru v krvi

Dobré (mononenasycené) tuky v avokádech, které jsme zmínili výše, mohou pomoci kontrolovat hladinu cukru v krvi zlepšením citlivosti na inzulín. Další výhodou je vysoký obsah vlákniny, která zvyšuje dobu trávení sacharidů.

  1. Pomáhá vašemu tělu bojovat s volnými radikály

Díky tomu, že je bohaté na antioxidanty, avokádo pomáhá tělu bojovat s volnými radikály a předcházet příznakům stárnutí. Glutathion v avokádu může posílit imunitní systém, zpomalit proces stárnutí a podporuje zdravý nervový systém.

zdroj: fitnessandpower.com