8 výhod pro raw med v našem zdraví a proč zařadit do stravy?

Surový med, na rozdíl od běžného medu, je čistý, nefiltrovaný a nepasterizovaný. Je to také jedno z nejlepších přírodních sladidel, které můžete použít. Jiný med se zpracovává, zahřívá a filtruje, a proto je zbaven jeho nutriční hodnoty.

Syrový med díky svému nutričnímu profilu dokáže léčit vše od nízké energie po problémy se spánkem. Další informace o přínosech surového medu pro zdraví naleznete níže!

  1. Zdravé řízení hmotnosti

Studie ukazují, že zdravotní přínosy surového medu zahrnují pomoc při hubnutí. Například San Diego State University provedla studii, ve které zjistila, že nahrazení cukru medem může zabránit přírůstku hmotnosti a také snížit hladinu cukru v krvi.

A také provedla studii univerzita ve Wyomingu. Studie se zúčastnilo 14 zdravých neobézních žen, které snídaly buď med, nebo cukr. Pokud jde o zdravotní přínosy surového medu, vědci zjistili, že může potenciálně chránit před obezitou.

  1. Proti alergiím na pyl

Zdravotní přínosy surového medu jsou také poskytnutí úlevy od alergií. Když konzumujete surový med, konzumujete také potenciálně pyl. Díky tomu je pravděpodobné, že budete méně citliví na konkrétního pachatele.

Studie z roku 2013 ve skutečnosti zjistila, že konzumace surového medu ve vysoké dávce (jeden gram na kilogram tělesné hmotnosti medu denně) může zlepšit příznaky alergie po dobu osmi týdnů.

Pro úlevu od sezónních alergií nezapomeňte konzumovat surový med s pylem.

  1. Přírodní zdroj energie

Díky obsahu glykogenu patří mezi zdravé přínosy surového medu také dodávka energie. Je to vynikající zdroj energie před a po cvičení. Studie z Laboratoře cvičení a sportovní výživy na University of Memphis ve skutečnosti zjistily, že med je jednou z nejlepších možností sacharidů v ​​jídle těsně před cvičením. Jiné studie zjistily, že je stejně účinný jako glukóza, cukr používaný v mnoha komerčních energetických gelech.

  1. Antioxidační elektrárna

Zdravé přínosy surového medu zahrnují ochranu těla před různými nemocemi. To je způsobeno antioxidanty přítomnými v surovém medu, které mohou posílit imunitní systém a bojovat proti volným radikálům.

Jedna studie podávala čtyři polévkové lžíce medu denně 25 subjektům po dobu 29 dnů. Na konci studie vědci odebrali vzorky krve. Není divu, že našli jednoznačnou korelaci mezi vysokou spotřebou polyfenolového medu a zvýšenou hladinou antioxidantů bojujících proti chorobám v krvi.

Další studie ukazuje, že med obsahuje sloučeninu zvanou pinocembrin, která je silným antioxidantem bojujícím proti chorobám. Díky bohatému obsahu polyfenolů je med „ideálním terapeutickým činidlem“.

  1. Pomoc při spánku

Zdravé přínosy surového medu zahrnují také léčbu nespavosti. Med konzumovaný před spaním obnovuje zásobování glykogenem v játrech a brání mozku v krizovém hledání paliva, které vás může probudit. Podporuje také uvolňování melatoninu vytvořením malého nárůstu hladin inzulínu. Tím se v mozku uvolňuje tryptofan, který se nejprve přemění na serotonin a nakonec se přemění na melatonin.

  1. Léčitel ran a vředů

Díky antibakteriálním složkám v surovém medu se zdravotní výhody surového medu rozšiřují na hojení ran. Studie z Nového Zélandu zjistila, že med má silné schopnosti hojení ran. Reaguje také s tělními tekutinami na peroxid vodíku, který vytváří nehostinné prostředí pro bakterie. Ve skutečnosti Bombaj používal kombinaci ghí a medu k ošetření infikovaných ran od roku 1991.

Med může také léčit různé typy vředů. Může snížit velikost, bolest a zápach problematických kožních vředů.

  1. Pomoc při cukrovce

Zdravotní přínosy surového medu pokračují schopností snižovat hladinu cukru v krvi. Kombinace surového medu a skořice je účinná zejména při léčbě cukrovky. Je také užitečné při léčbě zánětu dásní a akné. Někteří možná naznačují, že síla skořice podporující inzulín může působit proti zvýšení glukózy v medu.

Můžete zvážit přidání této směsi skořice a medu do své diabetické stravy. Nejprve spotřebujte malé množství směsi, abyste zjistili, jak na ni reaguje váš krevní cukr.

  1. Přírodní sirup na kašel

Tato lepkavá, sladká látka také dobře slouží jako látka potlačující kašel. Jedna studie ve skutečnosti ukazuje, že med je stejně účinný jako některé běžné léky proti kašli dostupné na prodej.

K léčbě kašle si vezměte půl čajové lžičky až dvě čajové lžičky medu před spaním. Toto je doporučená dávka pro osoby starší jednoho roku. Můžete se také podívat na naše domácí recepty na kapky proti kašli.

zdroj: davidwolfe.com