9 rostlin a bylin bojujících proti infekcím a zlepšují zdraví plic!

Když chytnete kašel, nachladíte se nebo máte ucpané dutiny, vaším cílem může být láhev studené medicíny ve vaší skříni. Ale příroda nám poskytla přírodní léky na nachlazení a kašel, které mohou pomoci posílit imunitu, bojovat proti infekcím a podporovat správnou funkčnost plic. Až se příště probudíte s trochou kašle, zkuste místo toho silnou bylinu!

Zde je devět rostlin a bylin, které podporují zdraví plic:

1) Eukalypt

Eukalyptus je často přísadou do pastilek proti kašli a sirupů proti kašli. Obsahuje sloučeninu zvanou cineol, která pomáhá zmírnit kašel, bojovat s přetížením a uklidnit podrážděné dutiny. Eukalyptus také obsahuje antioxidanty, které podporují imunitní systém během nemoci.

2) Kořen lékořice

Lékořice má uklidňující účinek na tělo. Změkčuje sliznice v krku, plicích a žaludku. Funguje také na čištění jakékoli zanícené sliznice, která potřebuje podporu imunitního systému. Kořen lékořice může přirozeně snížit podráždění v krku a zároveň pomoci tělu vylučovat hlen.

3) Kořen Osha

Osha je původem z horské oblasti Rocky. Kořeny rostliny obsahují kafr a další sloučeniny, které poskytují nejlepší podporu plic, kterou může bylina nabídnout. Kořen osha pomáhá zvyšovat krevní oběh v plicích a usnadňuje hluboké dechy.

4) Tymián

Tuto běžnou bylinu lze použít k boji proti zánětu průdušek díky svým silným antiseptickým éterickým olejům. Tymiánový olej je přírodní antibiotikum a fungicidní. Pití tymiánového čaje může také pomoci vyloučit bakterie a viry z těla, aby bojovalo s vaší infekcí.

5) Oregano

Oregano obsahuje vitamíny a živiny, které podporují zdravý imunitní systém. Obsahuje také karvakrol a kyselinu rozmarinovou, sloučeniny, které působí jako přírodní dekongestant a látky snižující histamin. Oregano má přímý pozitivní účinek na dýchací cesty a proudění vzduchu nosním průchodem.

6) Divizna

Diviznu lze použít jako přírodní prostředek k odstranění přebytečného hlenu z plic. Z květů i listů divizny se vyrábí silný bylinný extrakt. Má schopnost čistit průdušky a snižovat zánět dýchacích cest.

7) Máta peprná

Mentol v máty peprné umožňuje této bylině uklidnit svaly dýchacích cest a podporovat snadnější dýchání. Máta peprná funguje skvěle jako přírodní dekongestant. Obsahuje také antioxidanty, které pomáhají tělu bojovat s nemocemi.

8) Šalvěj

Esenciální oleje ze šalvěje a čaj ze šalvěje lze použít k léčbě plicních potíží a onemocnění dýchacích cest. Tato bylina má bohaté aromatické vlastnosti, které mohou pomoci uklidnit plicní poruchy a vyčistit dutiny při vdechování.

9) Jitrocelový list

List jitrocele obsahuje antibakteriální a antimikrobiální složku. Funguje také jako protizánětlivý prostředek. Studie ukázaly, že jitrocel listový může pomoci zmírnit suchý kašel podporou produkce hlenu v plicích. Funguje jako přírodní lék proti kašli, nachlazení a podráždění plic.

zdroj: davidwolfe.com