Jak zrychlit metabolismus a začít hubnout přebytečný tuk

Hormony a střevní flóra mají pro naše zdraví velmi důležitý význam, který jim často dává více lidí. Ve skutečnosti mohou tyto dva faktory zničit naše zdraví, i když jsou optimalizovány ostatní (strava, doplňky atd.). Naopak, vyvážení hormonů a podpora střevní flóry může být velkým přínosem pro naše zdraví, i když zbytek není optimální.

Pokud máte příznaky, jako je únava, kožní problémy, přibývání na váze, potíže se spánkem, endometrióza, neplodnost nebo jiné problémy, možná trpíte hormonální nerovnováhou.

Vyvarujte se konzumace tuků. Jako jsou arašídy, sójový rostlinný olej, margarín nebo jiné chemicky pozměněné tuky. Konzumujte kokosový olej, máslo, olivový olej (neohřívejte ho!) A živočišné tuky (sádlo).

Omezte kofein. Milujeme kávu, ale příliš mnoho kofeinu může zničit endokrinní systém, zejména v souvislosti s jinými stresory (těhotenství, přítomnost toxinů).
Zkuste omezit množství kávy nebo ji nahradit bylinkovým čajem. Pokud se kávy nechcete nebo nemůžete vzdát, dobrým řešením je přidat lžíci kokosového oleje: výsledek je podobný macchiato, ale se zdravými tuky!

Vyvarujte se toxinů. Toxiny přítomné v pesticidech, plastech, chemikáliích pro domácnost a dokonce i v matracích mohou obsahovat prvky, které mění hormonální rovnováhu.
Pokud trpíte hormonální nerovnováhou, zkuste se těmto toxinům vyhnout vařením ve skleněných nebo nelakovaných kovových pánvích a neskladujte potraviny v plastových nádobách. Snažte se konzumovat pouze biopotraviny, takže ovoce a zelenina, které neobsahují pesticidy, a pokud možno se vyhýbejte chemikáliím pro domácnost.
Naplňte dům rostlinami – zlepšíte kvalitu vzduchu.

Zlepšení spánku. To je jeden z nejdůležitějších faktorů: pokud nemáte dostatek spánku, vaše hormony nebudou nikdy vyvážené.

Mírná fyzická aktivita. I když se to může zdát neintuitivní, příliš mnoho fyzické aktivity může krátkodobě zvýšit problémy způsobené hormonální nerovnováhou. Snažte se cvičit jako plavání nebo lehký běh a vyhýbejte se těžkým, jako je kardio, těžký běh nebo crossfit.

Silový trénink. I když může být intenzivní kardio škodlivé, krátké vzpírání (dřepy, kettlebells, mrtvé tahy) může být užitečné, protože vyvolá prospěšné hormonální reakce. Zkuste pár sérií (5-7) s váhami, ne bez absolvování kurzu, jak na to!

Konzumujte kokosový olej. Olej je dobrý pro hormonální zdraví. Pomáhá produkci hormonů, hubnutí, snižuje zánět a má také antimikrobiální a antibakteriální vlastnosti.
Snažte se konzumovat čtvrt sklenice kokosového oleje denně. Zkuste si ji přidat do kávy, budete ji milovat!

Rovnováhy Leptin. Leptin je jedním z nejdůležitějších hormonů a pokud ho chybí, žádný jiný hormon se nedokáže sám vyrovnat. Fixace leptinu také povede ke zlepšení plodnosti, hubnutí a spánku. Brzy průvodce, jak vyvážit leptin.

zdroj: rimedio-naturale.it