Pomocí těchto 10 potravin se zbavíte rychleji tuku a zpevníte svoji postavu

Nahromadění břišního tuku je problém, který postihuje miliony lidí a nemusí vždy souviset s nadváhou.

Některé studie ukázaly, že nahromaděný tuk v břišní oblasti může vést ke zdravotním rizikům, jako jsou ucpání tepen, srdeční problémy a bolesti zad.

Níže navrhujeme 10 nejlepších diuretických potravin pro spalování břišního tuku.

1) Celer 
zelenina s vysokým obsahem vlákniny, díky níž se cítíme plní a proto jíme méně. Kromě toho obsahuje vápník, který pomáhá koncentrovat zbytkové tuky a vylučovat je.

2) Mandle
Bohaté na bílkoviny, vápník a vlákninu, jsou důležitým zdrojem energie. Jejich glykemický index pomáhá kontrolovat hladinu cukru v krvi a aktivovat metabolismus. Jezte hrstku denně.

3) Oves
Dává nám pocit sytosti, je bohatý na vlákninu a bílkoviny. Je ideální k snídani, protože pomáhá snižovat hladinu cholesterolu a čistit krev.

4) Brokolice
Jsou bohaté na vápník, vlákninu a vitamíny, které pomáhají tělu vstřebávat méně tuku a aktivovat fungování trávicího systému. Vařte je, ale ne příliš, a konzumujte je velmi často.

5) Citron
Citronová kůra obsahuje pektin, skvělý zdroj vlákniny. Citron brání žaludku v rychlém vstřebávání cukru. Přidejte nastrouhanou citronovou kůru do smoothies nebo do vašich pokrmů.

6) Ostružiny, jahody a maliny
Jedná se o ovoce bohaté na vlákninu a vodu s ideální koncentrací fruktózy. Jezte je syrové, dokonce i každý den.

7) Losos
Jeden z nejbohatších zdrojů omega-3, sloučeniny, která pomáhá zvyšovat dobrou hladinu cholesterolu aktivací metabolismu a podporou vylučování břišního tuku.

8) Zelený čaj
stimuluje metabolismus, reguluje hladinu glukózy a snižuje krevní tlak. Obsahuje polyfenoly, které pomáhají kontrolovat hormony a pomáhají snižovat hlad. Pijte to na snídani nebo po větších jídlech.

9) Hořčice
Obsahuje látku, která rozšiřuje krevní cévy a zvyšuje hladinu efedrinu, hormonu odpovědného za spalování tuků. Přidejte 20 gramů hořčice do jakéhokoli pokrmu.

10) Skořice
Zvyšuje schopnost metabolizovat cukr. Konzumujte špetku skořice každý den po dobu 6 týdnů, abyste výrazně snížili hladinu cukru v krvi a špatný cholesterol.

zdroj: rimedio-naturale.it