Proč je dobré konzumovat rybí olej a v čem je dobrý?

Pokud ještě nevíte o rybím oleji, je pravděpodobné, že potřebujete slyšet víc a víc o tomto přirozeném, ale účinném zdravotním doplňku. Vzhledem k tomu, že je považován za doplněk, který tělo vyživuje a zabraňuje vzniku zdravotních problémů, je široce doporučován mnoha zdravotníky. Abychom pochopili, proč se jedná o takový účinný doplněk, uvádíme stručný přehled různých výhod, které rybí olej nabízí.

Velké množství důkazů bylo objeveno výzkumem provedeným v posledních několika desetiletích, které uvádějí, že na omega-3 bohatý rybí olej je jedním z nejlepších doplňků k posílení zdraví.

Existuje mnoho důvodů, proč byste měli zvážit zařazení rybího oleje do vaší stravy:

-Podpora zvýšených metabolických funkcí a syntézy hormonů

-Zlepšené fungování srdce

-Produkce LDL cholesterolu

– Posílení činnosti mozku a duševního zdraví

-Zlepšený vzhled a zdraví pokožky / vlasů

– Lépe funkční imunitní systém

-Zvýšení úrovně štěstí a lepší celkové nálady

-Snížení hladiny zánětu

Existuje mnoho různých způsobů, jak můžete rybí olej přidat do vaší stravy, ale nejefektivnějším způsobem, jak zvýšit příjem zdravých mastných kyselin nalezených v rybím oleji, je jednoduše si ho vzít ve formě doplňku. Účinné látky v rybím oleji, které umožňují všechny související zdravotní účinky, se nazývají kyselina eikosopentanová (EPA) a kyselina dokosahexanová (DHA). Dobrý doplněk z rybího oleje bude mít kombinované množství 1000-3000mg (denní příjem) obou typů kyselin.

Netřeba dodávat, že ať už trpíte depresí, bolestí kloubů, suchou pokožkou, sníženou koncentrací, vysokým procentem cholesterolu nebo jen sníženou úrovní celkového zdraví, rybí olej má pro vás rozhodně význam. Může to být jeden z nejlepších doplňků zahrnutý do vaší stravy, což je opět důvod, proč je to tak široce používaný a doporučený produkt.

zdroj: fitnessandpower.com