Zkuste dodržovat těchto 10 rad a budete hubnout rychleji!

Existuje spousta lidí, kteří vám řeknou, že je nemožné rychle zhubnout a udržet si postavu. Naštěstí můžete zhubnout rychle a udržet to, pokud si vytvoříte zdravý životní styl.

Pokud implementujete následující denní návyky jako konzistentní režim, budete mít snadnější udržení nízké hmotnosti dlouhodobě.

  1. Pijte hodně vody

Chcete-li zhubnout rychle, pijte vždy vodu. Je v pořádku přidat citrony nebo mátou, aby se docílila nějaká chuť. Pokud máte rádi perlivou vodu, vypijte ji na ledu s citronem. Bude to osvěžující zážitek. Když se ráno probudíte, pokuste se vypít 250 ml, poté každé dvě hodiny 250 ml. Když si vytvoříte plán na přestávky na vodu, bude se pití vody zdát přirozené. Jen buďte na začátku připraveni na spoustu přestávek na wc.

  1. CVIČTE INTENZIVNĚ

Chcete-li zhubnout rychle, musíte se ujistit, že začleňujete pohyb. Nemůžete se spolehnout pouze na svůj jídelníček, který vám pomůže zhubnout. Vstupte do fitka a vytvořte zvyk, který vede k hubnutí. Budete toho moci dosáhnout začleněním dvou složek: kardiovaskulární aktivity a vzpírání. Když je čas na kardio trénink, ujistěte se, že máte srdeční frekvenci spadající do zóny spalování tuků. Činnosti jako rotoped a běžecký pás jsou vynikajícími možnostmi.

Vzpírání je stejně důležité, protože vám pomůže spálit kalorie po skončení cvičení. Silový trénink je také vhodný pro rýsování a regulaci hormonů. Snažte se začlenit do každého týdne dvě nebo tři lekce silového tréninku.

  1. ODPOČÍVEJTE

Bohužel existuje spousta lidí, kteří podceňují sílu řádného a důsledného odpočinku. Pokud chcete rychle zhubnout, musíte se ujistit, že svému tělu dáte šanci dobít se. Snažte se jít každou noc spát ve stejnou dobu. Eliminujte používání elektroniky před spaním. Zjistěte, kolik hodin spánku skutečně potřebujete, abyste odstranili problémy s nedostatkem spánku. Při vývoji režimu spánku, který vám umožní být dobře odpočinutý, budete cítit rozdíl ve své schopnosti být ostražití, přítomní a efektivní během bdělých hodin dne.

  1. JEZTE HODNĚ ZELENINY

Zelenina obsahuje mnoho živin. Navíc většina z nich obsahuje značné množství vody. Jedním z nejlepších způsobů, jak se ujistit, že jíte zeleninu, je zajistit, aby jedním z denních jídel byl velký salát. Pokud kreativním způsobem vytvoříte salát, může to být příjemné jídlo, které vás oslní. Budou chvíle, kdy budete chtít jednoduchou svačinu. Místo toho, abyste sáhli pro čipsy a sušenky, najděte zdravější alternativy, jako je mrkev, okurky a červené papriky. Můžete je učinit zajímavými namáčením zeleniny do guacamole nebo hummusového dipu. Najděte způsoby, jak zařadit zeleninu do každého jednotlivého jídla dne. Ujistěte se, že je čerstvá nebo lehce napařená, aby udržela co nejvíce živin.

  1. SNIŽTE PŘÍJEM CUKRU

Cukr bývá hlavním viníkem přibírání u mnoha lidí. Láska k sušenkám, koláčům a sladkému rannímu latte může být pro člověka na cestě k hubnutí velmi škodlivá. Proto je důležité číst štítky, udržovat nízký příjem cukru a hledat různé alternativy. Pokud máte rádi sladké, najděte zdravější variantu s méně cukru. Vytvořte si vlastní ovesné sušenky s rozinkami s lepšími sladidly, jako je med nebo javorový sirup. Cukrový detox vám také pomůže dostat intenzivní touhy z vašeho systému. Máte-li opravdu chuť, připravte si svůj vlastní smoothie jako náhradu jídla. Připravte si smoothie, který obsahuje omezené množství přírodního cukru a uspokojí touhu.

  1. ZVAŽTE PŮST

Existuje mnoho odborníků ve zdravotnictví, kteří navrhnou, že pro shazování hmotnosti bez velkého cvičení je přerušovaný půst vynikající volbou. S přerušovaným půstem si lidé volí okno času, kdy jedí. Pro většinu lidí je osmihodinové okno vyhrazeno pro stravování a 16 hodinové okno vyhrazené pro půst. U této metody musíte věnovat pozornost jídlům, která jíte, a stále musíte zůstat aktivní. Ovšem kontrolou doby, kterou jíte, budete mít lepší kontrolu nad hodnotami inzulínu a cukru v krvi po celý den, abyste rychle zhubli.

  1. ZAČNĚTE KONZUMOVAT VÍCE PROTEINOVÝCH POTRAVIN

Pokud jste někdo, kdo jí maso nebo mořské plody, vždy si dejte pro libové možnosti bez dalších omáček. Grilované nebo pečené verze kuřecího masa a ryb fungují dobře. Pokud máte rádi krůtí masové kuličky, pečte je místo smažení. Vyhněte se červeným masům, jako je jehně, protože nejsou dobré pro hladinu cholesterolu. Mnoho lidí si k večeři nebo obědu dá kousek masa se zeleninou. Maso může být skvělým zdrojem nasycených bílkovin, když chcete rychle zhubnout. Pokud jste vegetarián, můžete konzumovat luštěniny, ořechy a semena. Po pravdě řečeno, tato jídla jsou plná spousty bílkovin. Přidejte chia semena do ranního smoothie nebo si dejte hrst mandlí jako polední svačinu. Černé fazole a čočka se snadno vaří a přeměňují na vynikající hamburgerové placičky, polévky a chilli. Použijte ořechy, jako jsou pekanové ořechy a ořechy, k vytvoření vegetariánských verzí masových kuliček a jiných pokrmů. V zelenině se nachází dokonce značné množství bílkovin, vhodné jsou jsou artyčoky, brokolice a chřest.

  1. ODBOUREJTE STRES

Když jste ve stresu, vaše tělo produkuje kortizol, což ztěžuje hubnutí. To je důvod, proč je rozumné znát hladinu vašich hormonů. Je také důležité najít způsoby, jak se vypořádat se stresem ve vašem životě. Pokud trpíte chronickým utrpením z profesního stresu, domácím životem nebo jinými zvláště náročnými okolnostmi, je nejlepší najít způsoby, jak se zlepšit, když se vypořádáte se situací. To může znamenat, že musíte pravidelně chodit na terapii. Možná budete chtít zvážit zahájení koníčku, který vás baví, protože vám to pomůže zbavit se stresu, se kterým pracujete. Záliby jako jízda na kole, cestování nebo čtení jsou skvělé možnosti. Je také skvělé zvážit možnosti, jako je jóga, meditace nebo masáž.

  1. SLEDUJTE PŘIJATÉ A SPÁLENÉ KALORIE

Když poprvé začínáte hubnutí, není vhodné podceňovat počet kalorií, které pravidelně konzumujete. To je důvod, proč je moudré stáhnout si aplikaci nebo vést potravinový deník. Při sledování kalorií uvidíte, kolik musíte eliminovat, abyste vytvořili deficit. Chcete-li ztratit jednu 2 kg týdně, musíte se ujistit, že máte deficit 500 kalorií denně. I když můžete některé z těchto kalorií zpracovat, musíte sledovat spotřebované kalorie jako první. Jen odebráním olivového oleje, který používáte v pánvi, můžete okamžitě odbourat pár stovek kalorií. Na začátku by mohlo být nepříjemné změřit každou lžíci a přečíst si každý nutriční štítek. Čísla však neklamou, takže je budete chtít sledovat všechny. Jakmile začnete počítat a sledovat kalorie, nezpracovaná jídla, jako je ovoce a zelenina, se pro vás stanou přitažlivějšími, protože mají nízký obsah kalorií.

  1. PŘIDEJTE VÍCE POHYBU A AKTIVITY DO VAŠEHO PROGRAMU

Chcete-li rychle zhubnout, budete chtít zvážit všechny aspekty své současné rutiny. Pokud žijete sedavý životní styl, pravděpodobně není dobrý nápad okamžitě skočit do dvou cvičení denně. Místo toho rozvíjejte aktivní životní styl. Namísto výjezdu do 35. patra vaší kancelářské budovy projděte pět pater a vyjměte výtah z pátého patra. Udělejte si 15 minutovou pauzu a projděte se po kancelářské budově. V průběhu času se tyto malé činnosti určitě sčítají. Navíc si vytvoříte silnější srdce a tělo. Přestože se tyto činnosti mohou zdát těžkopádné, zavažte se, že budete vědět, že záměrně upřednostňujete zdraví.

Pokud chcete rychle zhubnout, je rozumné se zavázat k držení těchto tipů. Přestože cesta nemusí být nutně snadná, rychle získáte požadované výsledky. Buďte transparentní ohledně svých plánů k dosažení konkrétního cíle. Najděte způsoby, jak se motivovat ve dnech, kdy se nechcete cítit. Při vytváření strategií, které vám umožní soustředit se a být produktivní, dosáhnete svých cílů velmi brzy.

zdroj: powerofpositivity.com