15 potravin, které můžete jíst s klidnou hlavou a nenaberete přebytečný tuk!

Existují potraviny, kterých můžete jíst tolik, kolik chcete, i když máte vážné obavy o štíhlou postavu – jsou bohaté na vlákninu a nízký obsah kalorií. To znamená, že zasycují a zlepšují trávení bez rizika nárůstu tuku.

Sestavili jsme seznam takových produktů. Vaše strava by samozřejmě měla být vyvážená a měla by zahrnovat sacharidy, bílkoviny a tuky. Ale tyto produkty jsou schopny zasytit a udržovat vaší štíhlost bez velkého úsilí.

Popcorn

Pokud vaříte popcorn bez másla a cukru (přidáte například trochu soli), můžete jej jíst bez poškození postavy. Obsah kalorií popcornu v tomto případě bude pouze 31 kcal na porci. 

Celer

Celerové stonky jsou z 95% tvořeny vodou. Pomáhají zhubnout a detoxikovat organismus díky močopudnému účinku.

Lilek

Pečený lilek s jeho nesrovnatelnou chutí si můžete vychutnat, jak chcete, bez špetky svědomí. Nakonec část grilovaného lilku bez oleje obsahuje pouze 24 kcal.

Pomeranče, grapefruity a mandarinky

Abyste příliš nenabrali, často se nedoporučuje jíst hodně ovoce, ale to se nevztahuje na citrusové plody. Jsou bohaté na vlákninu, která reguluje trávení a podporuje přirozené hubnutí. Vláknina vám navíc může pomoci udržet pocit sytosti a potlačit hlad, k čemuž přispívá spousta vody. Flavonoid naringenin zabraňuje přírůstku hmotnosti a pomáhá játrům metabolizovat přebytečný tuk. Vitamin C podporuje tvorbu přirozeného kolagenu v pokožce, příznivě ovlivňuje její pružnost a snižuje výskyt celulitidy.

Meloun 

Pouze 60-70 kcal na plátek (meloun má o něco více) – můžete je jíst i celé dny. Vodní melouny a melouny pomáhají odstraňovat přebytečnou tekutinu z těla a jsou dobře vyživovány.

Mořská řasa

Mořské řasy (řasy a další) jsou nejbohatším zdrojem jódu, který pomáhá zajistit správné fungování štítné žlázy, což znamená, že hormony budou v pořádku a váha zůstane normální.

Cuketa

Porce cukety obsahuje pouze 42 kalorií. Normalizují rovnováhu vody a soli v těle a to je nejdůležitější faktor pro ty, kteří chtějí zhubnout. Cuketa zlepšuje střevní motilitu, protože obsahuje hodně vlákniny a tekutin. Kromě toho můžete pomocí cukety snížit obsah kalorií.

Okurky

Nepostradatelná zelenina pro ty, kteří plánují hubnout, pomáhá bojovat s otoky a zhubnout se zdravotními přínosy.

Řepa

Řepa je vynikajícím zdrojem stopových minerálů, zejména manganu, který pomáhá spalovat tuky, pomáhá svalům pracovat a reguluje hladinu cukru v krvi. Můžete jej jednoduše péct, dát do salátů syrových i vařených a do džusů. Průměrná porce obsahuje pouze 40 kcal.

Vejce

Můžete je jíst kdykoli během dne,  pokud vás trápí hlad, a nepřiberete na váze. Lepší, samozřejmě vařené, než smažené.

Ananas

Lahodné ovoce je skutečným přítelem těch, kteří sní o ztrátě hmotnosti. Bromelain, který obsahuje enzym, aktivně štěpí tuky a napomáhá trávení bílkovin.

Jablka a švestky

V jednom jablku je pouze 50 kcal, dodává pocit plnosti a reguluje střeva. A švestky jsou bohaté na vitamin C a také na draslík, který podporuje zdraví srdce a cév.

Rukola a salát

Salát a rukola jsou vynikajícím zdrojem kyseliny listové, kterou lze konzumovat. V jednom listu salátu jsou pouze 3 kcal.

Bobule: rybíz, brusinky, jahody

Vysoké množství vitaminu C v rybízu a brusinkách pomáhá tělu spalovat tuky. Rybíz má také močopudné vlastnosti, což znamená, že pomáhá zbavit se přebytečné vody v těle, což vám umožní zapomenout na otoky a další centimetry v pase. Jahody mají vynikající nutriční vlastnosti, zlepšují trávení a udržují zdravé srdce a cévy.

Zelí, brokolice, květák

Zelí všech odrůd a druhů je spojencem štíhlých žen. V porci nakrájeného zelí je pouze 7 kcal a současně z něj můžete připravit mnoho pokrmů: polévky, saláty, hlavní jídla, přidat do džusů a smoothies. Samozřejmě byste se neměli například jen opírat o zelí a jíst ho třikrát denně, protože látky, které obsahuje, zamezují vstřebávání jódu. A potřebujeme to pro normální fungování štítné žlázy. Můžete jej však zahrnout do nabídky několikrát týdně.

zdroj: adme.ru